"Укрнафта" вивела у структури Коломойського 13,5 мільярдів

  28 Листопада, 2015 15:41
  Протягом перших 9 місяців 2015 року на структури групи "Приват" з "Укрнафти" було перераховано 13,5 млрд грн, притому, що вся виручка компанії становила 21 млрд грн.
  Фото з відкритих джерел

  НАК "Нафтогаз України" вже місяць безрезультатно вимагає у голови правління "Укрнафти" Марка Роллінза детальну фінансову звітність за дев'ять місяців 2015 року у зв’язку з даними, за якими протягом вказаного періоду на рахунки структур групи "Приват" з "Укрнафти" було перераховано 13,5 млрд грн, притому, що вся виручка компанії становила 21 млрд грн.

  Про це повідомляє ZN.UA.

  Видання зазначає, що за словами його джерела в компанії, "ця звітність готується десять хвилин з допомогою елементарної бухгалтерської програми, але нам її не дають".

  В той же час, сам Роллінз пояснив це "неподобство" відсутністю в штаті фінансового директора, який має готувати таку інформацію.

  Зазначається, що посаду фіндиректора "Укрнафти" раніше обіймав Артем Щербань, якого за дивних обставин звільнили з компанії заднім числом ще в 2014 році.

  "Але як у такому випадку компанія готує фінансові звіти для держорганів, звітує в єдиному реєстрі підприємств? Наприклад, хто готував той же звіт за дев'ять місяців 2015 року, з якого випливає, що на передоплати з "Укрнафти" було виведено близько 11 млрд грн?" - запитують автори ZN.UA., та додають, що новим фінансовим директором, як очікується, має стати Ірина Євець, яка працювала раніше фінансовим директором "МТС Україна" та президентом "Укрпродукт Груп".

  Наголошується, що згідно з офіційною звітністю "Укрнафти", за період з січня по вересень 2015 року дебіторська заборгованість компанії становила 7,3 млрд грн, дебіторська заборгованість за виданими авансами - 3,6 млрд грн.

  "Це не передоплати, вони просто виводять гроші", — коментує цю звітність аналітик фондового ринку, який побажав залишитися неназваним.

  В той же час, як показує вивчення первинних даних, такі суми могли бути виведені тільки на "приватівські" структури - НПЗ "Укртатнафта" (йому перераховано за дев'ять місяців 2015 р. близько 8 млрд грн), Нікопольський завод феросплавів (2,5 млрд грн), Запорізький феросплавний (400 млн грн), Марганецький феросплавний (450 млн грн), "Дніпроазот" (2 млрд грн).

  Теги : Коломойський Нафтогаз укрнафта укртатнафта марк роллінз
  Коментарі
  1000 символів лишилося
  ТОП МАТЕРІАЛІВ


   Архів