Українські відомства перевірять на піратські програми

  5 Травня, 2015 18:17
  Згідно з даними Microsoft та інших іноземних компаній, піратство в органах влади України становить 85%.

  Державна служба інтелектуальної власності України (ДСІВУ) розпочала серію перевірок комп'ютерних програм в органах державної влади.

  Про це в ході прес-конференції заявила глава ДСІВУ Алла Жаринова, передає "РБК-Україна".

  "Державна служба інтелектуальної власності і Міністерство економічного розвитку і торгівлі ініціювали проведення перевірок комп'ютерних програм в органах державної влади, і ДСІВУ організувала експертну групу, яка почала ці перевірки", - заявила Жаринова.

  За її словами, згідно з даними Microsoft та інших іноземних компаній, піратство в органах влади України становить 85%, а згідно з тією звітною інформацією, яку ДСІВУ щорічно надають органи влади України, рівень піратства не виходить за межі 35%.

  "Різниця у 50% досить серйозна, тому "Майкрософт" та інші правовласники програмних продуктів вирішили, що необхідно провести перевірку програмного забезпечення і визначити, який саме рівень піратства, який рівень легалізованого програмного забезпечення сьогодні знаходиться в органах державної влади", - сказала Жаринова.

  За її словами, ДСІВУ цю перевірку розпочала саме із себе.

  "Думаю, найближчим часом, якщо буде таке бажання, ми надамо інформацію, яка в нас ситуація з легалізацією програмного забезпечення. Офіс торгового представництва, тобто USTR, високо відзначив спроби України провести саме таку перевірку, тому що до цього часу таку перевірку ніхто не проводив", - розповіла глава ДСІВУ.

  Вона також зазначила, що вже створено графік перевірок і є доручення Кабінету міністрів України, яке зобов'язує органи влади надавати перевіряючим доступ до програмних продуктів.

  Теги : microsoft піратство інтелектуальна власність
  Коментарі
  1000 символів лишилося
  ТОП МАТЕРІАЛІВ


   Архів