Українські чиновники мають нерухомість у 43 країнах, найбільше – в РФ

  20 Червня, 2018 16:01
  Більша частина задекларованого закордонного майна – квартири та апартаменти.
  Вадим Новинський
  Вадим Новинський

  Українські посадовці у 2017 році задекларували 915 об’єктів нерухомості у 43 країнах світу. Найбільше майна вони мають у Росії, Білорусі, Польщі та Молдові.

  Про це повідомляє Bihus.Info.

  Загальна площа задекларованих об’єктів нерухомості перевищує 2 млн кв. м, або рівняється 212 га – це приблизно у 1,5 раза більше за площу всієї землі під резиденцією "Межигір’я". 

  Найчастіше декларанти вкладають гроші у купівлю квартир та апартаментів – їх нараховано 550 штук, тобто 60% від усієї нерухомості. Рекордсменом у цій категорії став народний депутат Вадим Новинський, який має 5 квартир у Росії загальною площею 996,3 кв. м.

  Другим за популярністю видом нерухомості є житлові та садові будинки – 154 штуки. Безперечним лідером тут є депутатка Юлія Льовочкіна, на офшорні компанії котрої записані два будинки на Лазурному узбережжі Франції площею 1056 і 337 кв. м.

  Дещо менше чиновники задекларували земельних ділянок – їх 141 одиниця. Найбільшою латифундисткою виявилася дружина голови Луганської облдержадміністрації Юрія Гарбуза Ольга, яка до 2017 року була громадянкою Росії й має там майже 62,5 га землі.

  Найменше чиновники вкладаються у закордонну нежитлову нерухомість (49 об’єктів) та гаражі з паркомісцями (21 штука). Лідирують у цій категорії нардепи Вадим Новинський (гараж у Росії на 79 кв. м) та Ярослав Дубневич (торгово-офісна будівля у Латвії 459 кв. м).  

  Найпопулярнішими державами за кількістю нерухомості є такі країни-сусідки як Росія (411 об’єктів), Білорусь (71 об’єкт), Польща (63 об’єкти) та Молдова (58 об’єктів). Замикають топ-5 США, де держслужбовці задекларували 54 об’єкти нерухомого майна. Далі йдуть Болгарія і Грузія, Німеччина, Іспанія та Чехія.

  Раніше повідомлялося, що в Україні офіційними власниками готелів є 74 державні службовці або є члени їхніх родин. Ці посадовці задекларували 97 власних готелів.

  Теги : чиновники народні депутати нерухомість закордонна нерухомість е-декларації
  ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ
  Коментарі
  1000 символів лишилося


  Архів