Україні пропонують створити антикорупційний трибунал

  2 Лютого, 2016 11:35
  Авторитетний американський експерт наголошує, що якісно боротися з корупцією в Україні можна лише радикальними методами.
  Фото з відкритих джерел

  Подолати корупцію в Україні в умовах, коли системи суду та прокуратури вважаються наскрізь корумпованими, можна лише створивши спеціальну установу, яка мала би ознаки міжнародного трибуналу.

  Таку думку на сторінках впливового іноземного видання висловив  колишній співробітник Агенції США з міжнародного розвитку USAID Джош Коген, який під час перебування на посаді займався менеджментом економічних реформ у державах колишнього СРСР.

  "Хоча громадськість продовжує вимагати, щоб влада реально боролась із корупцією, представники "старої гвардії" в уряді та парламенті продовжують боротись зі змінами на кожному кроці. Так що можна зробити у такій ситуації? Навдивовижу, найкориснішим для України прикладом могла би стати маленька центральноамериканська країна Гватемала, де провадить діяльність Міжнародна комісія проти безкарності у Гватемалі (Comisión Internacional contra la Impunidad en Guatemala, CICIG – Ред.). Цій установі, створеній спільними зусиллями уряду країни та ООН, було надано унікальні повноваження, співставні з повноваженнями міжнародного трибуналу, а уряд фактично відмовився від частини своїх суверенних повноважень заради надання CICIG реальних важелів для ефективної боротьби із корупцією".

  Зазначається: від початку своєї роботи у 2006 році, CICIG розслідувала понад 200 справ щодо корупції на вищих щаблях влади та висунула звинувачення проти 160 чинних та колишніх чиновників.

  Серед притягнутих до відповідальності – впливові бізнесмени, колишні генерали, колишні міністри оборони та внутрішніх справ, колишні очільники поліції, колишній президент та навіть чинний на той час президент Отто Перез Моліна, який подав у відставку і якому було висунуто офіційні звинувачення у справі про корупцію на митниці на 120 мільйонів доларів.

  На думку Когена, в Україні агенція має почати працювати з мандатом щонайменше на 5 років, який має поновлюватись автоматично, за винятком припинення повноважень агенції спеціальним законом.

  Експерт наголошує: США та західні донори мають наперед профінансувати перші 5 років роботи організації в обсязі 200 мільйонів доларів.

  "Щоб не довелось покладатись на такого, як Шокін, українська CICIG повинна мати можливість самостійно порушувати кримінальні справи на додачу до мандату на їх розслідування. Агенція має бути виведена за межі української судової системи, оскільки українські судді повністю корумповані", - підкреслює Коген та наголошує, що "наслідування прикладу Гватемали може бути єдиною надією на політичне майбутнє для надзвичайно непопулярного президента України Порошенка", – резюмує Коген.

  НагадаємоВищий спецсуд відхилив подання очільника Апеляційного суду з приводу визначення підсудності карної справи про хабарництво "діамантових прокурорів".

  Теги : США корупція шокін Порошенко Україна Гватемала
  ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ
  Коментарі
  1000 символів лишилося
  ТОП МАТЕРІАЛІВ


   Архів