Україна запускає сервіс отримання електронного апостилю

  28 Жовтня, 2015 16:47
  Наразі сервіс запроваджений лише в 23 країнах світу.
  Фото з відкритих джерел
  Фото з відкритих джерел

  В Україні запроваджується електронний апостиль.

  Про це сьогодні  під час засідання уряду повідомив міністр юстиції України Павло Петренко.

  "Ми запроваджуємо на підставі рішення уряду новий прогресивний сервіс – електронний апостиль. Це посвідчення документів некомерційного характеру, які українці отримують в органах юстиції для того, щоб їх подати у відповідні компетентні органи за кордон. Йдеться про договори купівлі-продажу, які посвідчуються нотаріально, рішення судів, свідоцтва про народження", – пояснив міністр.

  За словами Петренка, раніше українцям для отримання апостиля доводилося чотири рази приходити до органів юстиції.  Нині ж ця процедура стане спрощеною.

  Достатньо буде подати необхідні  документи для посвідчення їх апостилем за місцем проживання до будь-якого органу РАГСу. Ці документи опрацюються електронною системою, на них накладеться електронний апостиль, і цей документ протягом 24 годин людина зможе роздрукувати із сайту або отримати його письмово у РАГСі.

  Міністр наголосив, що в разі подачі зазначених документів до відповідної установи іноземної країни, апостиль буде перевірено на автентичність та оригінальність через український електронний реєстр, що значно пришвидшить процедуру.  

  Крім того, міністр зазначив, що таким чином Україна приєдналася до електронного сервісу, який зараз існує лише в 23 країнах світу, що є членами Гаазької конвенції. 

  Нагадаємо, з  2016 року в Україні замість паспортів видаватимуть ID-карти.

  Теги : Павло Петренко міністерство юстиції електронні документи
  ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ
  Коментарі
  1000 символів лишилося
  ТОП МАТЕРІАЛІВ


   Архів