Україна закупила обладнання для РАЕС у компанії, підконтрольній довіреній особі Путіна

  2 Грудня, 2015 13:24
  "Енергоатом" закупив у чеської компанії "Skoda JS a.s." проміжні штанги для енергоблоків №1, 2 Рівненської АЕС на близько 23,46 млн грн.
  Фото з відкритих джерел

  ДП "НАЕК "Енергоатом" 23 листопада уклав угоду з чеською компанією "Skoda JS a.s." про закупівлю проміжних штанг для енергоблоків №1, 2 Рівненської АЕС на 930 тисяч євро (близько 23,46 млн грн.).

  Про це повідомляє "Вісник держзакупівель".

  Зазначається, що закупівлю провели за переговорною процедурою, оскільки модернізовані проміжні штанги виготовляє лише "Škoda JS a.s.".

  В обґрунтування зазначено, що ці штанги є складовими реактора ВВЕР-440/В-213 і погоджені "Енергоатомом" та Держатомрегулювання України. Проектний термін експлуатації штанг – до 25 років в не регулюючих групах та до 15 років в шостій регулюючій групі. Таким чином, їх можна використовувати щонайменше до 2031 року без заміни до закінчення дозволенного терміну експлуатації енергоблоків №1, 2 Рівненської АЕС.

  Як відомо, чеська компанія "Škoda JS a.s.", яку швейцарська прокуратура підозрює у хабарі українському нардепу Миколі Мартиненку, належить російській групі "Об'єднані машинобудівні заводи", яку контролює "Газпромбанк", основним акціонером якого є компанія "Лідер", що належить одному з довірених облич Путіна – Юрію Ковальчуку.

  Теги : микола мартиненко Енергоатом АЕС газпромбанк
  Коментарі
  1000 символів лишилося
  ТОП МАТЕРІАЛІВ


   Архів