Україна готує "ляпаса" російській "Арматі"

  21 Травня, 2015 16:13
  Українські зброярі відновили переговори щодо реалізації проекту сучасного танка.

  Після показового виступу 9 травня в Москві російського сучасного танка "Армата" українські зброярі вирішили повернутися до розробки проекту перспективного основного танка – FMBT.

  Вперше проект нового перспективного танка "Укроборонпром" представив громадськості на виставці DEFEXPO India 2014 в вигляді 16-хвилинного рекламного ролика. У 2014 році Україна боролася за поставку нових танків у збройні сили Індії. Переможцем "Укроборонпром" не став, оскільки індуси давно співпрацюють з Росією і чергова модернізація Т-90 для них виглядала менш затратною і реальною, ніж український проект на папері.

  Про новий український танк мовчали сім місяців, але мабуть виробників української техніки зачепила "пихата" і заглохла на Красній Площі "Армата" за 8 млн доларів.

  Перспективний український танк за своїми характеристиками не надто відрізняється від російської "Армати" або турецького "Алтая", про який ми раніше писали. Українська машина матиме потужний дизельний двигун 6 ТД-4 на 1500 к.с. або 6ТД-5 на 1800 к.с.

  Озброєний український танк буде 125-мм гарматою або надпотужною 140-мм "Багірою", що є ще одним з перспективних проектів "Укроборонпрому". На бойовій машині також передбачене розміщення зенітних та кулеметних установок.

  Найбільшої схожості з "Арматою" українському перспективному проекту надає безлюдна башта та модулі, здатні захистити екіпаж. Оператори танка будуть перебувати в безпеці і зможуть контролювати бойову машину та вести прицільний вогонь по противнику.

  Відзначимо, що на поточний момент найсучаснішим українським танком є БМ "Оплот" та "Ятаган" від конструкторського бюро ім. Морозова. "Ятаган" лише дослідний зразок створений за стандартами НАТО для турецького тендера. БМ "Оплот" більш відомий громадськості і знаходиться на озброєнні армії Таїланду та України. У ЗСУ незважаючи на безліч розмов всього два "Оплота", які використовуються для навчань на військових полігонах, але не в бою.

  Теги : Укроборонпром танки Армата проект
  ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ
  Коментарі
  1000 символів лишилося
  ТОП МАТЕРІАЛІВ


   Архів