Учасники АТО винесли владі "контрольне" попередження

  11 Квiтня, 2016 16:27
  Бійці обіцяють заблокувати Київ, якщо влада не виконає їхні законні вимоги у 5-денний термін.

  Учасники АТО та члени родин загиблих Героїв зіткнулися з проблемами у сфері соцзахисту та забезпечення їх прав. Вони констатують, що закон "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" не виконується, а соцгарантії не реалізовуються. Щоб влада їх таки почула, АТОвці налаштовані радикально.

  Про це говорили керівники громадських організацій учасників АТО під час прес-конференції, як повідомив кореспондент UA1. Зокрема, були підняті проблемні питання по Київській області.

  Учасники АТО скаржаться, що належним чином не здійснюється виділення землі, не працюють пільгові перевезення, інваліди війни й досі не взяті на квартирний облік, а безкоштовне медичне забезпечення майже відсутнє.

  Більше того, згідно закону, організації ветеранів АТО мають право на фінансування з місцевих бюджетів, безкоштовні приміщення для своєї діяльності та позбавлення від оплати комунальних послуг. Однак натомість влада лише "вставляє палки в колеса" громадським організаціям АТОвців, урізаючи їм виділення земель, підроблюючи рішення, ігноруючи вимоги тощо. Самі ж учасники АТО в більшості випадків навіть не знають про свої пільги та права.

  Особливо військові незадоволені роботою посадових осіб Київської облдержадміністрації та її голови Максима Мельничука, а також районних держадміністрацій. Там на місцях сидять одіозні чиновники та колишні "регіонали", які "чхали" на проблеми воїнів, відзначають активісти.

  Учасники АТО налаштовані рішуче і заявили, що якщо їхні вимоги не будуть виконані у 5-денний термін, вони діятимуть радикальніше та заблокують усі траси біля Києва. Сьогоднішню ж прес-конференцію та протестну акцію у м. Вишгород вони назвали "попереджувальною".

  "Мені здається, що влада, мабуть, не розуміє, які радикальні настрої ми (голови громадських організацій) постійно стримуємо. Заради чого, власне? Заради бізнесу чийогось? Почалося у Вишгородському районі, де далеко не найгірша ситуація в плані порозуміння з владою, а тепер уявіть, як руки чешуться у всіх інших, там де повний ігнор і неповага" – зазначив голова громадської спілки "Федерація громадських організацій учасників АТО Київщини" Денис Париж.

  Вимоги, озвучені учасниками АТО до облдержадміністрації, ВР, Кабміну та апарату президента, такі:

  - розробити механізм здійснення усіх прав і соціальних гарантій, що регулюються законом "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту", відповідним указом президента та іншими нормативно-правовими актами;
  - оприлюднити дані осіб, відповідальних за гальмування здійснення вказаних вище прав та соціальних гарантій;
  - відновити конструктивний діалог між Київською ОДА та учасниками АТО і членами родин загиблих героїв Київської області;
  - надати списки посадових осіб, що потрапили під люстрацію, та ті посади, які вони займають на теперішній час;
  - прозвітувати про стан справ щодо повернення вкраденої землі;
  - прозвітувати про результати розслідувань військових злочинів та пошуку безвісти зниклих у зоні АТО;
  - створити сприятливий клімат для роботи ветеранських громадських організацій. Притягнути до відповідальності осіб, причетних до блокування їхньої роботи.

  Як повідомлялось, у Житомирі учасники АТО підпалили шини біля будівлі обласного управління Державного земельного кадастру, вимагаючи негайної видачі їм земельних ділянок.

  Теги : АТО Київська область пільги учасники АТО влада ветерани АТО соціальний захист
  Коментарі
  1000 символів лишилося
  ТОП МАТЕРІАЛІВ


   Архів