У МЗС хочуть створити аналог "списку Магнітського"

  22 Липня, 2015 11:34
  Список передбачав би санкції стосовно людей, причетних до порушень прав людини.
  МЗС
  Фото з відкритих джерел
  МЗС

  У вітчизняному Міністерстві закордонних справ хочуть скласти "список Сенцова-Кольченко" за прикладом "списку Магнітського".

  Про це розказав посол з особливих доручень відомства Дмитро Кулеба.

  За його словами, наразі триває робота з його створення. Такий список передбачав би візові та економічні санкції стосовно людей, причетних до порушень прав людини.

  Назвати список вирішили так, тому що показовим прикладом того, як не рахуються з людськими правами є судовий процес над українцями Олегом Сенцововим та Олександром Кольченко в Ростові-на-Дону.

  Він додав, що іноземні партнери позитивно сприйняли пропозицію створення такого списку.

  Як відомо, "список Магнітського" - це закон, який прийняв американський конгрес наприкінці 2012 року. Його назвали так на честь померлого в СІЗО Москви аудитора фонду Hermitage Capital Сергія Магнітського.

  Він передбачає візові та економічні обмеження щодо росіян, які причетні, на думку депутатів США, до порушень прав людини.

  Додамо, що напередодні суд в Ростові провів перше слухання в справі щодо українського режисера Олега Сенцова та кримського активіста Олександра Кольченко.

  Судді заслухали потерпілих, які надали відео нібито підпалу сімферопольського офісу "Російської громади Криму". Підсудні вкотре заявили, що не визнають своєї вини.

  27 липня відбудеться наступне засідання.

  Теги : МЗС Олег Сенцов Олександр Кольченко список магнітського
  Коментарі
  1000 символів лишилося
  ТОП МАТЕРІАЛІВ


   Архів