У "мінометах Пашинського" виявлено дефекти на мільйони гривень

  14 Березня, 2019 14:41
  Деякі поставлені до однієї із військових частин "Молоти" мали технічні недоліки, а інші після нетривалої експлуатації вийшли з ладу.

  Військова прокуратура Київського гарнізону розслідує кримінальне провадження за фактами недбалого ставлення чиновників Міністерства оборони України під час контролю над постачанням мінометів "Молот", що призвело до збитків на суму 7,2 млн гривень.

  Про це повідомляє Українська правда.

  Так, згідно з ухвалою суду від 21 грудня 2018 року, Міноборони уклало із ПАТ "Завод "Маяк", який входить у структуру держконцерну "Укроборонпром", контракт на постачання мінометів калібру 120 мм М120-15 "Молот" вартістю 483 тис. гривень за одиницю.

  Під час поставки до військової частини А4559 (смт Оржів Рівненської області) у деяких мінометів виявлено технічні недоліки, а інші під час нетривалої експлуатації вийшли з ладу.

  Контроль виконання заводом "Маяк" умов держконтракту здійснювали службові особи 5277 військового представництва Міноборони, які недбало поставилися до своїх обов’язків щодо контролю поставки продукції, в результаті чого державі завдано збитків на 7,2 млн гривень.

  Як виявило слідство, завод "Маяк" не мав обладнання та потужностей для виготовлення всіх складових механізмів мінометів, тому закуповував їх у приватних постачальників. Так, 50% складових постачало ПАТ "Старокраматорський машинобудівний завод", яке належить екс-"регіоналу" Максиму Єфімову – нині нардепу від фракції "Блок Петра Порошенка".

  Водночас допитана як свідок заступник начальника відділу матеріально-технічного забезпечення та кооперації "Маяка" повідомила, що під час оплати 80% вартості 2-х укладених зі "Старокраматорським машинобудівним заводом" договорів, службова записка разом із рахунком-фактурою в фінансовий відділ заводу, всупереч встановленому порядку, не складалась і керівництвом підприємства на погодження не візувалась.

  Як відомо, від розривів мінометів "Молот" з 2016 року загинуло 13 військовослужбовців. Можливі порушення у виробництві мінометів "Молот", перевіряла людина глави комітету ВР з нацбезпеки і оборони Сергія Пашинського. Сам нардеп від "Народного фронту", як відомо, є ініціатором виробництва "Молотів".

  Теги : сергій пашинський завод Маяк міномет "Молот"
  ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ
  Коментарі
  1000 символів лишилося


  Архів