У Львові з'явилася пам'ятна дошка жертвам сталінських репресій

  9 Червня, 2015 14:33
  Гранітну плиту було встановлено біля однієї зі стін музею "Тюрма на Лонцького".

  Гранітну плиту встановили на місці розстрілу за наказом НКВС понад півтори тисячі людей у червні 1941 року. Згодом тут планується спорудити меморіал пам’яті жертв тоталітарних репресій, повідомляє "5 канал".

  Захід відкриття розпочався з панахиди. Були присутні члени громадських організацій та керівництво області. Відвідав церемонію і голова СБУ Валентин Наливайченко.

  "Громада Львова отримала чинно і гідно можливість розбудовувати далі меморіал, але найголовніше – всі ми отримали можливість, щоб тут постав меморіал правди, вшанування українців, поляків, євреїв – всіх, кого катували нацисти, комуністи", – зазначив очільник Служби безпеки, виступаючи перед присутніми.

  Директор національного музею "Тюрма на Лонцького" Руслан Забілий, переконаний у важливості подібних пам’ятних акцій. "З огляду на те, що відбувається на Сході, ми не маємо права впасти у безпам’ятство. Можливо, через те, що ми легковажно ставились до минулого, в результаті ми отримали війну на Сході", –  підкреслив він.

  Півтори тисячі репресованих було розстріляно з метою "розвантаження" переповнених в’язниць. Загалом протягом 1941-го радянською владою у тюрмах України було страчено 24 тисячі політв'язнів.  

  Теги : Валентин Наливайченко львів сталінізм
  ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ
  Коментарі
  1000 символів лишилося
  ТОП МАТЕРІАЛІВ


   Архів