У Києві розкопали частину князівського палацу, побудованого у Х столітті

  17 Травня, 2016 14:18
  Під час ремонту сходів біля Десятинної церкви будівельники розкопали частину палацу князя Володимира.
  segodnya.ua

  У Києві під час ремонту сходів біля Десятинної церкви будівельники розкопали частину палацу князя Володимира періоду Київської Русі.

  Про це повідомляє "Сегодня", зазначаючи, що археологи вже назвали знахідку сенсацією.

  "Будівельники зняли підпірну стінку, щоб її укріпити, була знайдена і відкрита частина фундаменту південного палацу, побудованого наприкінці Х століття! Він споруджувався одночасно з Десятинною церквою за князя Володимира", – зазначив науковий співробітник Інституту археології НАН України Віталій Козюба.

  Він наголосив: "Будівля, найімовірніше, була двоярусною і збудована з каменю. Для чого її використовували - точних даних немає, але, ймовірно, для прийняття гостей і проведення урочистих прийомів високого рівня, тому є велика вірогідність, що там неодноразово бував і князь Володимир".

  Також науковець зазначив: "Загальна площа палацу була близько 500 кв. м (довжина стін - 40 на 6 м), але збереглося лише 7 м, з них відкрито для огляду - 5 м. Глибина фундаменту – близько метра".


  Фото: segodnya.ua

  Крім того, за словами Козюби, фундамент палацу є найдавнішою кам'яною спорудою періоду Київської Русі у Східній Європі, яку можна побачити.

  Зазначимо: наразі вирішується питання щодо музеєфікації фундаменту.

  Теги : Київ археологи
  ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ
  Коментарі
  1000 символів лишилося
  ТОП МАТЕРІАЛІВ


   Архів