"Третій Майдан" не за горами – експерти

  20 Листопада, 2015 14:19
  Більшість експертів допускають таку можливість, хоча ще рік тому її повністю заперечували.
  Євромайдан
  Євромайдан

  На думку експертів, "Третій Майдан" можливий через відсутність реформ, корупції та загального зубожіння населення.

  Про це свідчать результати опитування експертів, які оприлюднила політичний аналітик Фонду "Демократичні ініціативи" ім. Ілька Кучеріва Марія Золкіна під час круглого столу "Річниця Майдану: уроки революції і погляд у майбутнє".

  Так, за її словами, у питанні можливої появи найближчим часом (рік-два) "Майдану-3" більшість експертів сходяться на тому, що він є можливим. Проте якщо він і відбудеться, то скоріш за все як масовий протест, а не у вигляді Євромайдану 2014-го або Революції 2004 року.

  Основними причинами, згідно опитування, можуть бути три: відсутність системних, ефективних реформ; погіршення економічної ситуації і зубожіння населення; а також подальше процвітання корупції в державі. Лише покращення у цих сферах потенційно знижуватиме імовірність протестних збурень у суспільстві.

  Окрім того, дехто з експертів вважає, що може відбутись не "Третій Майдан", а штучно створений Росією, олігархами чи політсилами переворот. Хтось вбачає можливою причиною поразку на фронті, поступки державного керівництва у конфлікті з Росією чи свідому "здачу" Донбасу.

  Цікаво, що в порівнянні з минулим роком, коли експертам ставились фактично ті ж питання, більшість із них  вважали, що "Майдан-3" неможливий. У Фонді припускають, що така зміна пов’язана з тим, що дуже важливі для суспільства цілі Майдану так і не були досягнуті.

  Зазначимо: Фонд "Демократичні ініціативи" ім. Ілька Кучеріва 16-19 листопада провів опитування експертів, присвячене оцінці подій на Майдані, їх наслідків та уроків на майбутнє. В опитуванні взяли участь 31 експерт.

  Теги : реформи корупція протест Майдан-3
  ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ
  Коментарі
  1000 символів лишилося
  ТОП МАТЕРІАЛІВ


   Архів