Томос загострив "напруженість" між православними в Україні – управління ООН

  14 Березня, 2019 10:37
  За звітний період зафіксували 10 випадків погроз та актів залякування священнослужителів і віруючих.

  В управлінні верховного комісара з прав людини Організації Об'єднаних Націй (УВКПЛ ООН) відзначили загострення напруженості між православними громадами після отримання Православною церквою України (ПЦУ) Томосу про автокефалію.

  Про це йдеться в доповіді управління за період з 1 січня 2018 року по 15 лютого 2019 року, яка охоплює підконтрольні території.

  "Хоча напруженість між православними громадами в Україні існувала і до збройного конфлікту на сході, її значно загострив процес отримання автокефалії", – сказано в доповіді.

  Протягом звітного періоду зафіксовано 10 випадків погроз та актів залякування священнослужителів і віруючих, які стосувалися переважно УПЦ Московського патріархату.

  В управлінні ООН стурбовані тим, що існуюче політичне середовище ще більше сприяє напруженості, яка негативно впливає на свободу релігії і переконань, з можливими негативними наслідками для інших прав людини напередодні виборів.

  Нагадаємо, президент Порошенко в обмін на Томос про автокефалію ПЦУ зобов'язався передати Вселенському патріархату "будівлі і приміщення, а також інші об'єкти власності".

  Теги : ООН конфлікт церква автокефалія томос
  ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ
  Коментарі
  1000 символів лишилося


  Архів