Тисячі свідків злочинів Майдану продовжують працювати в правоохоронних органах – Горбатюк

  8 Серпня, 2018 10:05
  За словами начальника управління спецрозслідувань ГПУ, в системі МВС тільки по одному епізоду працюють не менше 100 свідків.

  У правоохоронних органах України продовжують працювати "тисячі" людей, які були свідками злочинів під час Майдану.

  Про це в інтерв’ю LB.ua заявив начальник управління спеціальних розслідувань Генеральної прокуратури України (ГПУ) Сергій Горбатюк.

  "Якщо говорити про всі злочини, вчинені правоохоронцями в період листопада 2013 року – лютого 2014 року, то свідків цих злочинів, які мовчать і продовжують працювати в правоохоронних органах – тисячі…", – сказав він.

  За даними Горбатюка, в системі Міністерства внутрішніх справ тільки по одному епізоду – побиття студентів 30 листопада 2013 року – працюють не менше 100 таких свідків. "А з них, ну, десь, напевно, 15-20 чоловік – ті, хто безпосередньо застосовував насильство. Просто на теперішній час вони ще не ідентифіковані", – зазначив начальник управління спецрозслідувань ГПУ.

  Він також зазначив, що був, фактично, один акт службового розслідування МВС України, куди змішали всі події: з 30 листопада по 20 лютого.

  "Все в один службовий акт, в одне службове розслідування! Звісно, що це неприпустимо. Тому що події 30 листопада – це одна подія. 1 грудня – інша подія та інші люди. 10-11 січня – ще інші. Думаю, це як раз є одним із способів, скажімо так, додати якихось складнощів у розслідування. Тому що винними у акті службового розслідування були визнані виключно ті, хто утік – зовсім мала кількість. А всі, хто залишився – ну, спробуйте, слідчі і прокурори, доведіть!", – розповів він.

  Він додав, що на сьогоднішній день у справах Майдану є 51 вирок.

  "Двоє людей відбувають покарання, а іншим призначено або умовне покарання, або навіть штраф. Тобто це вироки, не пов’язані з позбавленням волі", – підкреслив Горбатюк.

  Нагадаємо, раніше Сергій Горбатюк, коментуючи розслідування справи проти активіста Євромайдану Івана Бубенчика, заявив, що генеральний прокурор Юрій Луценко діє за принципом: "якщо мені дуже хочеться, то я можу все, що завгодно, а закони – це для інших".

   

  Теги : розслідування ГПУ Майдан сергій горбатюк свідок
  ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ
  Коментарі
  1000 символів лишилося


  Архів