Тесть Насірова вміло мінімізує податки своєї будкорпорації

  25 Листопада, 2015 16:39
  Корпорація "Альтіс-Холдинг" перераховувала кошти через ланцюжок сама собі, щоб знизити видатки.
  Голова ДФС Роман Насіров
  Голова ДФС Роман Насіров

  Тесть голови Державної фіскальної служби – головного податківця країни - власник будівельної корпорації "Альтіс-Холдинг" сам не сплачує податки належним чином.

  Це дослідили "Наші гроші", виявивши, що компанія з понад мільярдним оборотом сплачує до бюджету лише кількасот тисяч грн податків.

  На сьогодні "Альтіс-Холдинг" – компанія-гігант забудовника Глімбовського з кіпрським корінням у формальних засновниках, виграє тендери на сотні мільйонів гривень, а відтак – мала б сплачувати чималі податки. Таких великих платників податків податкова має перевіряти щороку.

  Згідно з аналізом податківців, який потрапив до журналістів, влітку цього року "Альтісу" мали донарахувати 60 млн. грн оплати податків. Однак, за фактом сума донарахування склала всього лиш 44 610 грн і 2 коп.

  На момент перевірки "Альтіс-Холдинг" виконував роботи для КП "Дирекція будівництво шляхово-транспортних споруд м.Києва" загальною вартістю 443 млн грн. За схемою, кошти були перераховані від комунальників до "Альтісу". Той, у свою чергу, перерахував їх на "рідні" компанії – "Патера Україна", "Юніфліт" та "Альтіс-Енерго", а ті далі перераховували кошти ще низці фірм "другого рівня".  

  Тобто "Альтіс" перераховував кошти через ланцюжок сам собі. Юристи пояснюють, що така схема використовується для двох речей – завищення своїх витрат та для переведення безготівкових коштів у готівку. У податкової виникла підозра, що згадані вище три компанії могли бути створені для того, щоб завищувати витрати "Альтіса" – але на папері, щоб знизити видатки.

  За аналітикою податківців, на "першому рівні" контрагентів "Альтіса" є 64 компанії з ознаками сумнівності, яким загалом перерахували 350 млн грн. На другий рівень (фірми "Борен-А", "Спецбудстандарт" і "Трансбудкомпані") вже було перераховано трохи більше половини – 200 млн, але на другому рівні не всі компанії є реальними виконавцями робіт. Відтак, за даними податківців, "Альтісу" мали донарахувати 60 млн грн. податків – а донарахували тільки 44,61 млн грн.

  Загалом, згідно даних ДФС, дохід "Альтіс-Холдингу" за період перевірки склав 1,227 мільярда гривень. При цьому рентабельність компанії становила 1%, а податкова віддача – 0,01%.

  Теги : податки Альтіс-Холдинг
  Коментарі
  1000 символів лишилося
  ТОП МАТЕРІАЛІВ


   Архів