Терехов: розфарбування радянських пам’ятників у кольори прапора – неповага до держсимволу

  5 Травня, 2015 16:18
  Таку думку висловив заступник міського голови з питань розвитку та життєзабезпечення Харкова щодо пофарбованого у національні кольори "Вічного вогню" у Харкові.

  Випадки розфарбовування активістами пам’яток радянської історії в кольори національного прапора України є "неповагою до символу держави".

  Про це заявив заступник міського голови з питань розвитку та життєзабезпечення Харкова Ігор Терехов, коментуючи нещодавні спроби розфарбувати в жовто-блакитні кольори, зокрема, пам’ятник "Вічний вогонь" у центрі Харкова, повідомляє УНІАН.

  За його словами, всім харків’янам відомо, що цей монумент з’явився до 40-річчя революції 1917 року і присвячений загиблим за її ідеали революціонерам.

  Заступник міського голови заявив, що люди, які розфарбували прапор СРСР у жовто-блакитні кольори, не розуміють, що таким чином вони прив’язують український національно-визвольний рух до встановлення радянської влади в Україні. А це прямо суперечить якщо не букві, то духу закону про дерадянізацію, а також суперечить історичним фактам.

  За його словами, є символи, священні для кожного громадянина нашої країни. Один із них - це прапор. І розфарбовувати в його кольори пам’ятник, загиблим за революцію 1917 року, - це або дурість, або пряма неповага до одного з символів держави.

  Він також висловив переконання, що напередодні першого в історії України Дня пам’яті та примирення всім політичним силам необхідно утриматися від будь-яких провокаційних кроків і дій.

  Нагадаємо, 1 травня невідомі розфарбували пам’ятний знак "Вічний вогонь" у центрі Харкова в жовтий та блакитний кольори. Також з нього було знято меморіальну табличку. 3 травня монумент розфарбували повторно. 

  Теги : Харків пам’ятник
  Коментарі
  1000 символів лишилося
  ТОП МАТЕРІАЛІВ


   Архів