Тему Криму треба включити до Мінського процесу – Чубаров

  24 Сiчня, 2016 16:56
  Глава Меджлісу заявив, що включення кримського питання до Мінського процесу дозволить розглядати останній як інструмент відновлення територіальної цілісності України.
  Фото з відкритих джерел

  Розширення Мінського процесу включенням у нього теми повернення Криму є доцільнішим, ніж створення окремого формату переговорів. 

  Про це заявив глава Меджлісу Рефат Чубаров DT.UA, наголосивши, що "це дозволить в єдиному контексті системно розглядати всі питання, пов'язані з відновленням територіальної цілісності України в її міжнародно визнаних кордонах". Водночас, Чубаров зазначив, що "цей варіант важче реалізувати, бо західні партнери хочуть швидких результатів по Донбасу".

  Разом з тим, він пропонує брати приклад з Росії та тлумачити Мінські домовленості на свій лад, наполягаючи на відновленні територіальної цілісності України, а від західних партнерів вимагати практичних кроків на підтвердження їхніх запевнень, що вони ніколи не змиряться з окупацією Криму – перш за все, відмовитись від формули різних санкцій стосовно Донбасу й Криму

  Крім того, Чубаров зазначив, що ідею про створення міжнародного майданчика для переговорів про повернення Криму Меджліс кримськотатарського народу обговорює з літа 2015 року на усіх зустрічах із провідними світовими політиками й керівництвом України, та додав, що "ініціативу Петра Порошенка щодо створення міжнародного формату для переговорів з повернення Криму Росія вже сприйняла вороже".

  "Не виключаю гучних демаршів і ультиматумів з боку РФ з погрозами перервати діалог із врегулювання ситуації на сході України. Водночас запропоновані Україною кроки – переговори замість війни – не може не прийняти міжнародне співтовариство", – підкреслив Чубаров.

  Теги : Крим Росія Донбас Чубаров Меджліс мінські домовленості Україна Захід
  Коментарі
  1000 символів лишилося
  ТОП МАТЕРІАЛІВ


   Архів