Свобода слова у Криму виявилась гіршою, ніж у Сирії та Ірані

  29 Квiтня, 2015 13:34
  Ситуація з вільною пресою в окупованому Криму гірше, ніж у самій Росії. Зате в Україні стан справ у цій сфері поліпшився.

  Рівень свободи слова в Криму у 2014 році кардинально впав і став одним із найгірших у світі, йдеться у звіті правозахисної організації Freedom House.

  За стобальною шкалою, де 100 – найгірший показник, Крим отримав 94 бали. При цьому такі країни, як Сирія та Іран, отримали 90 балів, а сама Росія – 83 бали.

  "У цій обстановці незалежні ЗМІ не існують або ледь здатні працювати, преса виступає в якості рупора режиму, доступ громадян до об'єктивної інформації жорстко обмежений, незгода придушується за допомогою тюремного ув'язнення, тортур та інших форм репресії", – сказано в звіті.

  Щодо ситуації у Росії, то правозахисники відзначили, що "російські ЗМІ відіграли головну роль у підготовці російської публіки до війни з Україною". Вони нагадали слова головного пропагандиста РФ Дмитра Кисельова про те, що "інформаційні війни стали практикою сучасного життя і основним видом ведення війни".

  При цьому Freedom House назвала "найбільш разючими" зміни свободи слова в Україні, яка поліпшила свій показник з 63 балів до 58-ми, перейшовши з розряду невільних до частково вільних.

  "Однак ці успіхи були частково нівельовані наслідками конфлікту в східних регіонах країни, який створив значні перешкоди і небезпеки для журналістів", - сказано в звіті.

  Загальносвітовий показник свободи слова Freedom House також назвала найгіршим за більш ніж 10 років.

  Теги : Крим freedom house свобода слова
  ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ
  Коментарі
  1000 символів лишилося
  ТОП МАТЕРІАЛІВ


   Архів