Суддя Печерського суду допомогла поліцейському викрасти паспорт громадянина США

  8 Травня, 2018 13:03
  Суддя, яка кидала за грати учасників Євромайдану, порушила закон відносно громадянина США.
  Слідча суддя Печерського районного суду Віта Бортницька
  Слідча суддя Печерського районного суду Віта Бортницька

  Слідча суддя Печерського районного суду Віта Бортницька не перешкодила здійсненню злочину, а саме незаконному заволодінню паспортом громадянина США Ігоря Бойка, яке просто в залі судових засідань здійснив слідчий поліції Дмитро Демченко. Про це інтернет-виданню UA1 повідомила адвокат американського бізнесмена Катерина Нікітюк

  У понеділок, 7 травня, слідчий Ірпінського відділу поліції у Київській області Дмитро Демченко під час судового засідання в Печерському районному суді вийняв з кишені свого піджака паспорт громадянина США бізнесмена Ігоря Бойка та показав його судді Віті Бортницькій. Вказані дії було вчинено Демченком за наказом прокурора ГПУ Бориса Малюка

  Як зазначає адвокат американського бізнесмена Катерина Нікітюк, за рішенням суду паспорти її клієнта було здано слідчому ГСУ НПУ підполковнику поліції Олександру Черненку. Відповідно до законодавства слідчий Черненко повинен був забезпечити зберігання паспортів. Будь-яке розпорядження чи використання паспортів Бойка є незаконним привласненням його особистих документів. 

  Адвокат пояснила, що суддя Бортницька напевно розуміла, що паспорт американського громадянина знаходиться у кишені слідчого поліції незаконно, оскільки він не має права носити цей паспорт з собою по місту та пред’являти. Проте суддя не зупинила злочин та не викликала поліцію, як цього вимагає закон. Після перегляду паспорту Бойка суддя віддала його назад слідчому Демченку.    

  Адвокати американського бізнесмена зазначають, що слідчий суддя повинен в першу чергу не допускати порушення закону прокурорами та слідчими. Проте, на думку адвоката Нікітюк, суддя Печерського суду Віта Бортницька фактично сама стала співучасницею злочину з незаконного заволодіння паспортом громадянина США Бойка. 

  Ім’я судді Віти Бортницької є в люстраційному списку часів Євромайдану, як одної з суддів, які брали участь у протиправному засудженні та переслідуванні активістів Євромайдану. Так 25.11.2013 року Бортницька обрала запобіжний захід у вигляді арешту для активістів Євромайдану Олега Матяша та Віталія Благодарного. 

  Матяш є інвалідом 3 групи, отримав від побоїв "Беркуту" під Кабінетом міністрів закриту черепно-мозкову травму, струс головного мозку, численні забої м’яких тканин обличчя та грудей. Десять народних депутатів звернулись до судді з клопотаннями про поруку, але суддя його відхилила. 

  Також свого часу суддя Бортницька прийняла рішення про затримання Юлії Тимошенко та привезення її до суду під конвоєм. 

  Нагадаємо, американський бізнесмен Ігор Бойко є власником Житомирської кондитерської фабрики, яка зазнала розбійного захоплення на початку 2016 року. В організації захоплення фабрики звинувачують нардепа Сергія Пашинського та міністра МВС Арсена Авакова. Також неодноразово заявлялось, що захоплення підприємства було погоджено Пашинським з президентом України Петром Порошенком.

  Теги : ГПУ сергій пашинський «ЖЛ» Малюк ігор бойко Житомирська кондитерська фабрика Катерина Нікітюк Дмитро Демченко Віта Бортницька
  ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ
  Коментарі
  1000 символів лишилося
  ТОП МАТЕРІАЛІВ


   Архів