Суд зберіг партнеру Порошенка третину мільярда

  10 Листопада, 2015 12:10
  Яку той мав виплатити державному банку.
  Фото з відкритих джерел

  Суд розстрочив компанії "Богдан Моторс" та її дочірньому підприємству "Автоскладальний завод № 2" виплату 388,16 млн грн боргу на користь державного "Укрексімбанку" на 10 років.

  Про це свідчать дані судового реєстру.

  Як відомо, 9 жовтня 2014 року Госпсуд міста Києва стягнув 388,16 млн грн солідарно з ПАТ "Богдан Моторс" і "Автоскладального заводу №2".

  Ця заборгованість утворилася за договором 2005 року, за яким ТОВ "КІА Моторс Україна", що входило до корпорації "Богдан", отримало від "Укрексімбанку" 18 млн євро кредиту.

  У 2010 році виплату боргу по цьому кредиту було переведено на "Автоскладальний завод № 2". ПАТ "Богдан Моторс" стало поручителем.

  Через невиконання підприємствами своїх зобов’язань банк почав достроково вимагати повернення грошей. І в жовтні минулого року суд ці вимоги задовольнив.

  У зв’язку з цим, у січні 2015 року ПАТ "Богдан Моторс" попросив суд про розстрочку. Суд питання розглянув в закритому режимі, у підсумку розстрочивши виплату заборгованості на 10 років.

  Свою фінансову неспроможність автовиробники пояснили проведенням АТО на Донбасі, через яку автосалони компанії не працюють, а в Сімферополі і Горлівці узагалі захоплені.

  При цьому в компанії наголосили, що все майно, що наявне на підприємстві, перебуває в заставі, а відтак на нього не може бути звернуте стягнення. Залишку ж коштів на рахунках підприємства недостатньо для виконання рішення суду.

  У свою чергу, "Укрексімбанк" почав вимагати скасування розстрочки, проте апеляційний суд визнав, що не бачить підстав для цього.

  розгляд касаційної скарги банку призначений на 12 листопада .

  Як відомо, Корпорація "Богдан" контролюється Першим заступником секретаря РНБО Олегом Гладковським (раніше - Свинарчуком) -  партнером президента України Петра Порошенка.

  Раніше співвласником компанії був безпосередньо Петро Порошенко.

  Теги : Порошенко укрексімбанк Апеляційний суд Богдан Моторс
  Коментарі
  1000 символів лишилося
  ТОП МАТЕРІАЛІВ


   Архів