Стрєлков зізнався, що керував розстрілами у Слов'янську

  18 Сiчня, 2016 18:27
  Він заявив, що наказав розстріляти 4 осіб, тоді як тільки в одному братському похованні після звільнення міста було знайдено 14 тіл.
  Ігор Гіркін
  Фото з відкритих джерел
  Ігор Гіркін

  Колишній ватажок терористів Ігор Гіркін (Стрєлков) визнав, що під час окупації Слов'янська у квітні-липні 2014 року за його наказами розстрілювали людей.

  Про це він заявив в ефірі "Радіо-КП".

  Таких людей було, щонайменше, чотири.

  "Розстріл. Оскільки на війні, особливо в умовах облоги, всі суди... У нас діяв військовий суд, і було введено законодавство 1941 року, введене ... Сталіним", - сказав він.

  Саме на підставі цього сталінського законодавства й проводились розстріли.

  З чотирьох осіб двоє були розстріляні, за словами Стрєлкова, "за мародерство серед військовослужбовців". Один місцевий цивільний мешканець був також розстріляний за мародерство.

  Ще одного розстріляли по політичним мотивам, заявив Гіркін. Цю людину розстріляли "за вбивство військовослужбовця" та він був "ідейний правосек".

  Також Стрєлков зізнався, що фактично він розв'язав війну на Донбасі. "Перші постріли, нехай і в повітря, були з боку повсталих вироблені нашим загоном", - сказав він.

  Відповідаючи на запитання про те, що з точки зору міжнародного права він є воєнним злочинцем, Стрєлков сказав, що його  "абсолютно не хвилює міжнародне право, бо це інструмент в руках переможців".

  "Якщо ми будемо переможені - ну, що ж, значить, до мене будуть застосовані норми цього права", - казав він.

  Відповідаючи на запитання, чи готовий він постати перед Гаазьким трибуналом, Стрєлков заявив: "Я глибоко впевнений, що я до нього не доїду". "Як кажуть, я занадто багато знав, як у відомому фільмі. А по-друге, я постараюся зробити все, щоб цього не сталося, зі свого боку", - сказав він.

  Зазначимо, що після звільнення Слов'янська в липні 2014 року була проведена ексгумація масового поховання в Слов'янську. Всього було знайдено 14 тіл, похованих у середині червня. Троє з них були упізнані - це виявилися парафіяни протестантської церкви.

  Теги : слов'янськ ігор гіркін
  ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ
  Коментарі
  1000 символів лишилося
  ТОП МАТЕРІАЛІВ


   Архів