Стратегічні об'єкти України охороняють компанії підрядника Міноборони РФ

  30 Травня, 2016 13:30
  Керівник російської корпорації, яка обслуговує Міноборони РФ, володіє фірмами, що здійснюють охорону стратегічних об'єктів в Україні.
  Савелій Житомирський
  Савелій Житомирський

  Керівник російської корпорації ТИРА, яка обслуговує військові замовлення Міноборони і спецслужб РФ – Савелій Житомирський – володіє фірмами, які здійснюють охорону стратегічних об'єктів в Україні.

  Про це йдеться у розслідуванні програми "Схеми".

  Зазначається: згідно з актуальними даними Єдиного державного реєстру юридичних і фізичних осіб в Україні, Житомирський володіє 6 компаніями, які займаються переважно будівельними роботами, орендою нерухомості, торгівлею, а також послугами охорони.

  Попри те, що офіційно Житомирський є власником лише однієї охоронної фірми – київського "Агентства безпеки "Легіон-Київ", – за даними Антимонопольного комітету, він також пов’язаний щонайменше з іще двома – "Агентством безпеки "Легіон" та "Енергобезпека-Комплекс".

  При цьому, за інформацією офіційного "Вісника державних закупівель", за 2 роки російської агресії проти України пов’язані з Житомирським охоронні фірми виграли в Україні тендерів на суму понад 10 мільйонів гривень, а серед їхніх клієнтів опинилися українські стратегічні державні підприємства "Укрзалізниця", "Укртрангаз" та "Укренерго".

  Зазначається: наразі "Енергобезпека-Комплекс" охороняє лінії електропередач, які постачають електроенергію в міста Запорізької, Дніпропетровської, Черкаської областей з найбільшої в Європі АЕС – Запорізької, – а також охороняє у Волинський та Львівський областях об’єкти "Укртрансгазу" – оператора української газотранспортної системи, через яку здійснюється транспортування газу для споживачів України та Європи.

  Загалом же, підкреслюється, пов’язані з Житомирським компанії, активно діють мало не в усіх регіонах України: в Луганській, Одеській, Волинській та Львівській областях вони охороняють об’єкти "Укртрансгазу", в Кіровоградський – "Укрзалізниці", у Київській, Дніпропетровській, Запорізькій, Черкаській, Сумській, Донецькій та Луганській – об’єкти "Укренерго".

  Крім того, за інформацією авторів розслідування, пов'язані з Житомирським підприємства подали заявки на участь в тендері з охорони об'єктів "Украероруху" – підприємства, яке надає аеронавігаційні послуги всім повітряним суднам в українському небі.

  Наголосимо: сам Житомирський у розмові з журналістами "Схем" заявив, що охоронною діяльністю не займається і стосунку до вказаних компаній не має, що підтвердили і в СБУ – там відмітили, що Житомирський вже не є власником агентства безпеки "Легіон-Київ". Втім, наголошують журналісти, тепер замість росіянина компанією керує його родичка Ірина Адамова.

  Теги : Росія укрзалізниця Укртрансгаз Україна Украерорух
  ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ
  Коментарі
  1000 символів лишилося
  ТОП МАТЕРІАЛІВ


   Архів