Статус учасника бойових дій наразі отримали лише 20% військових

  5 Травня, 2015 14:21
  До того ж виникає чимало проблем, з якими стикаються як учасники АТО, так і їхні родичі, оформлюючи цей статус.

  Лише близько 20% учасників антитерористичної операції наразі отримали статус учасника бойових дій.

  Про це на брифінгу повідомив юрист Української Гельсінської спілки з прав людини Максим Щербатюк.

  Він зазначив, що статус учасника бойових дій отримали 39 тис. військовослужбовців, що становить десь 20% від усієї кількості.

  Крім того Щербатюк повідомив про низку проблем, з якими стикаються як учасники АТО, так і їхні родичі, оформлюючи статус учасника бойових дій. Не вирішено й проблему бійців добровольчих підрозділів, бо закон на підписі у Президента.

  Також із труднощами стикаються військовослужбовці частин, що дислоковані у зоні АТО. Щоб отримати цей статус, вони мають виїхати із зони АТО, і зробити це можуть лише під час відпустки.

  Юрист зауважив, що залишається проблема зі звільненими з полону, яким не нараховується грошове забезпечення. Щоб ці люди змогли отримувати його, уряд має розробити порядок отримання коштів.

  Крім того, щоб родина зниклих безвісти могла отримати якесь забезпечення, пільги, їм необхідно звернутися у суд, за шість місяців отримати в суді рішення про визнання людини померлою. Така процедура триває півроку, її потрібно скоротити до 15 днів, якщо є свідки смерті.

  Теги : АТО Донбас статус учасника бойових дій
  Коментарі
  1000 символів лишилося
  ТОП МАТЕРІАЛІВ


   Архів