Статус нерезидентів для кримчан може бути скасовано

  4 Травня, 2016 22:26
  Обговорення цього питання має намір ініціювати глава міністерства з питань окупованих територій.

  Міністр з питань окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб Вадим Черниш розглядає можливість скасування статусу нерезидентів для жителів півострова Крим.

  Таку ініціативу Черниш озвучив в інтерв'ю Крим.Реалії.

  "Щодо статусу кримчан як нерезидентів, ви знаєте, що рівень впливу уряду на Національний банк України дуже низький в силу його спеціального статусу. Проте ми маємо намір зробити широкий майданчик для дискусії, і будемо переконувати всі органи влади разом погоджувати ухвалені рішення. Стосовно цього питання дискусії теж будуть", – зазначив міністр.

  Нагадаємо, в листопаді 2014 року Нацбанк України прирівняв фізичних і юридичних осіб, зареєстрованих в анексованому Росією Криму, до нерезидентів, чим обмежив їх в отриманні банківських послуг. Такі дії НБУ були сприйняті правозахисниками як дискримінація кримчан.

  Позов з вимогою скасувати цю норму розглядався Окружним адміністративним судом Києва, проте був відхилений. Після подачі апеляційної скарги позивачі домоглися визнання незаконним пункту 1 згаданої постанови НБУ.

  Це зумовило відповідні дії Нацбанку, який подав касаційну скаргу. До скарги приєднався "ПриватБанк".

  Кінцевим результатом судових тяжб стало рішення Вищого адміністративного суду України про направлення цієї справи на новий розгляд у суд першої інстанції. Таким чином, ВАСУ, фактично, відновив статус нерезидентів для жителів Криму.

  Теги : Крим банк суд Приватбанк нбу нацбанк анексія Криму Вадим Черниш
  ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ
  Коментарі
  1000 символів лишилося
  ТОП МАТЕРІАЛІВ


   Архів