Сьогодні українці святкують День захисника України

  14 Жовтня, 2016 08:59
  Раніше 14 жовтня відзначалося як День українського козацтва, праворадикали називають цю дату Днем УПА.

  Українці святкують День захисника України – свято звитяги українського лицарства, а також день пам’яті та пошани всіх, хто впродовж століть боровся за державний суверенітет України.

  Свято офіційно встановлено як державне 14 жовтня 2014 року указом президента "з метою вшанування мужності та героїзму захисників незалежності і територіальної цілісності України, військових традицій і звитяг Українського народу, сприяння дальшому зміцненню патріотичного духу у суспільстві та на підтримку ініціативи української громадськості". 

  З 1999 року 14 жовтня відзначалося в Україні як День українського козацтва. Таке рішення мало історичну передумову –українські козаки вважали своєю покровительницею Богородицю, і саме 14 жовтня церкви східного обряду (православні та греко-католики) святкували народне свято, яке називається Покрова Пресвятої Богородиці. 

  До відзначення цього дня – але як Дня УПА – вже традиційно долучаються праворадикальні сили України.  Вважається, що саме 14 жовтня у 1942 році було утворено Українську повстанську армію. Сьогодні низка правих сил також готують марші у центра міста та факельну ходу.

  Нагадаємо, лідер "Азова" Андрій Білецький анонсував проведення 14 жовтня установчого з'їзду партії, створеної на базі цивільного корпусу. 

  Теги : Петро Порошенко свято Покрова Пресвятої Богородиці День покровительства українського козацтва праві сили Радикальні праві сили
  ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ
  Коментарі
  1000 символів лишилося
  ТОП МАТЕРІАЛІВ


   Архів