Слова українських політиків перевірять на достовірність

  23 Травня, 2016 18:52
  Активістами буде створено своєрідні "рейтинги брехні" публічних осіб.

  В Україні почав роботу аналітичний портал для моніторингу та відстеження неправдивої інформації, що подається чиновниками.

  Таку заяву зробили засновники проекту під час брифінгу, повідомляє кореспондент UA1.

  Ідею проекту було підтримано народними депутатами Мустафою Найємом та Сергієм Лещенком.

  Називається сайт Factcheck.com.ua, його завдання – вишукувати брехню та маніпуляції в промовах політиків і доступно розповідати про це громадськості. На порталі перевірятимуть обіцянки і заяви українських політиків, зіставляючи їх з підтвердженими фактами.

  "Це не політичний, а аналітичний ресурс, портал, діяльність якого направлена на оцінку достовірності висловлювань українських політиків", – зазначила Яна Ібрагімова, засновник Factcheck.com.ua

  Також, за її словами, метою проекту є підвищення політичної грамотності та економічної усвідомленості серед населення.

  Портал створений групою активістів, політичних аналітиків, експертів у сфері економіки, журналістики, юриспруденції. Як повідомили засновники платформи, вони не співпрацюють з жодними політичними структурами.

  Команда Factcheck.com.ua перевірятиме брифінги, політичні ток-шоу, інтерв'ю, висловлювання політиків та громадських діячів на наявність популізму та брехні.

  Результати перевірок будуть публікуватись у зручному для користувачів вигляді. Зокрема, всі матеріали на сайті подаватимуться за принципом:

  1. Висловлювання політика
  2. Вердикт
  3. Доказова база

  "Ми за те щоб будь-яка політична діяльність, будь-які політичні заяви, люди, які це роблять, несли за це відповідальність. Тому що ми, як минулі журналісти, розуміємо, як важливо перевіряти правдивість інформації, background", – зазначив Сергій Лещенко.

  За словами Ігоря Курхового, керівника проекту Factcheck.com.ua, цільовою аудиторією сайту стануть політики, виборці та журналісти. Між тим, у майбутньому будуть створені рейтинги правдивості політиків, якими зможуть користуватись представники медійної сфери.

  Нагадаємо, в Україні вже існують аналогічні проекти, а саме: VoxUkraine, "Слово та діло".

  Інститути фактчекінгу наразі діють у Великобританії, США, Італії, Грузії та інших країнах, що дозволяє констатувати зменшення кількості помилок і маніпулювання в політичній риториці. 

  Теги : Мустафа Найєм сергій лещенко інформполітика проект інформація
  ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ
  Коментарі
  1000 символів лишилося
  ТОП МАТЕРІАЛІВ


   Архів