Слідчий Нацполіції незаконно заволодів паспортом громадянина США

  12 Квiтня, 2018 17:09
  Зловмисник втік під прикриттям інших поліцейських.

  Слідчий Ірпінського відділу поліції Головного управління Національної поліції (ВП ГУНП) у Київській області Дмитро Демченко незаконно заволодів паспортами американського бізнесмена Ігоря Бойка та втік з місця злочину під прикриттям групи невідомих осіб на чолі зі старшим слідчим в особливо важливих справах Головного слідчого управління Національної поліції України (ГСУ НПУ) Олександром Черненком.

  Про це інтернет-виданню UA1 повідомила адвокат американського інвестора Катерина Нікітюк.

  Адвокат пояснила, що на виконання ухвали суду американський бізнесмен Ігор Бойко 3 квітня здав на зберігання свої паспорти слідчому ГСУ НПУ підполковнику поліції Олександру Черненку. Відповідно до законодавства слідчий Черненко повинен був забезпечити зберігання оригіналів паспортів та не мав права розпоряджатися ними чи використовувати їх.

  11 квітня на судове засідання Печерського районного суду міста Києва прибув Дмитро Демченко, слідчий Ірпінського ВП ГУНП в Київській області, з оригіналами паспортів американського громадянина Ігоря Бойка. При цьому судове засідання жодним чином не було пов’язане з кримінальним провадженням, яке перебуває на розслідуванні слідчого Олександра Черненка.

  Прокурор Генеральної прокуратури України Шевчук О.В. оголосив, що оригінали паспортів наявні в залі суду і можуть бути надані суду, при цьому також передав суду вже виготовлені копії вищевказаних паспортів.

  Демченко не міг пояснити, звідки в нього взялись паспорти громадянина США. Таким чином, слідчим Дмитром Демченком було вчинено злочин, передбачений ч. 3 ст. 357 КК України, – незаконне заволодіння паспортом.  На місце злочину було викликано поліцію. До приїзду поліції Ігор Бойко та його захисник намагалися завадити втечі правопорушника з місця події. Охорону суду було повідомлено про те, що в приміщенні знаходиться особа, яка заволоділа особистими документами громадянина США.

  Під час очікування працівників поліції до приміщення Печерського суду прибуло близько семи осіб, діями яких керував слідчий в особливо важливих справах ГСУ НПУ Олександр Черненко. Невідомі, застосувавши силу до адвоката Катерини Нікітюк та її підзахисного Ігоря Бойка, допомогли правопорушнику втекти з місця події.

  Як зазначає адвокат Нікітюк, саме слідчий ГСУ НПУ Олександр Черненко спонукав Демченка до втечі з паспортами громадянина США Ігоря Бойка. Такі дії сприяють приховуванню злочину, що містить ознаки кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.396 КК України.

  Нагадаємо, американський бізнесмен Ігор Бойко є власником Житомирської кондитерської фабрики, яка зазнала розбійного захоплення на початку 2016 року. В організації захоплення фабрики звинувачують нардепа Сергія Пашинського та міністра МВС Арсена Авакова. Також неодноразово заявлялось, що захоплення підприємства було погоджено Пашинським з президентом України Петром Порошенком.

  Теги : ГПУ печерський суд Олександр Черненко ігор бойко Катерина Нікітюк Дмитро Демченко
  ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ
  Коментарі
  1000 символів лишилося


  Архів