Шабунін: з корупціонерами мають боротися нові люди (відео)

  2 Червня, 2016 10:18
  Під Радою активісти вимагали не відкладати створення антикорупційних судів та повністю оновити склад суддів.

  Активісти громадських організацій провели театралізовану акцію під стінами Верховної Ради, висловивши свій протест проти затягування процесу створення антикорупційних судів, повідомляє кореспондент UA1.   

  Голова правління Центру протидії корупції Віталій Шабунін під час пікету звернув увагу на неналежне оновлення кадрового складу Генеральної прокуратури України. За його словами, до ГПУ за останній час не прийшло жодної нової людини, і є побоювання, що з судами після реформи складеться така ж ситуація.

  "Нуль нових людей зайшло в прокуратуру. За прописаними зараз процедурами з судами буде так само. Ми хочемо мати гарантію, щоб хоча б частину цих судів, яка стосується антикорупції, буде оновлено на 100%. І навіть коли суддя буде приймати рішення виправдувальне щодо корупціонера, то все суспільство буде вірити цьому рішенню", – заявив Шабунін.

  Крім того він наголосив на невизначеності термінів створення Антикорупційного суду, що аж ніяк не сприятиме боротьбі з корупцією та зазначив, що президент Порошенко блокує  зміни в органах прокуратури.

  Нагадаємо,  2 лютого  Верховна Рада у першому читанні підтримала  оновлений законопроект № 3524 "Про внесення змін до Конституції України (щодо правосуддя)". За це рішення проголосували 244 з 356 народних депутатів.

  Законопроектом передбачено, зокрема, ліквідацію суддівської недоторканності та автоматичну відставку судді у разі непроходження переатестації. Активісти переконані, що ухвалення цього документу сприятиме прозорості судової системи. 

  Теги : ГПУ Порошенко протест законопроект рада акції протесту антикорупційна стратегія Шабунін центр протидії корупції судова реформа антикорупційні закони
  ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ
  Коментарі
  1000 символів лишилося
  ТОП МАТЕРІАЛІВ


   Архів