Сесія без хабарів: студенти мітингували проти корупції у вишах

  3 Червня, 2015 11:06
  Активісти вірять, що спільними зусиллями рано чи пізно зможуть викорінити корупцію у вищих навчальних закладах.

  Біля Київського Національного університету імені Тараса Шевченка пройшла вулична акція-флешмоб "Екзаменаційна сесія – без хабарів". Незважаючи на нечисленність учасників, студенти підняли одну з найнагальніших проблем – корупції у вишах.

  Як передає кореспондент UA1, в акції брали участь активісти українського антикорупційного руху "Ні хабарництву! Я не даю і не беру хабарів", а також студенти з різних міст України.

  Вони підготували ряд антикорупційних інструментів для студентів, зокрема "безхабарну інфографіку", "безхабарну гривню" та "безхабарний значок". Активісти роздавали ці значки студентам та закликали їх вдягати "символи", щоб одразу дати зрозуміти викладачам, що вони не збираються давати хабарів.


  Фото: UA1

  Наш кореспондент поспілкувався з учасниками акції. Одна з них, Ірина, студентка Бердянського педагогічного університету, заявила, що в Бердянську теж стикається із хабарництвом. За її словами, зараз вже прямо не вимагають хабарі, а просять нібито здати "благодійні внески" на потреби університету.

  У свою чергу, випускник Дмитро із Дніпропетровська також розповів, що в його місті майже в усіх університетах процвітає корупція. "Коли я був студентом, були такі викладачі, які у відкриту заявляли про хабар і яка оцінка скільки коштує. З 2-го курсу я вирішив не давати хабарі і боротися з усім цим" – каже хлопець.

  Ініціатор акції, голова руху "Ні хабарництву!" Сергій Гула заявив, що основна мета заходу – "щоб у кожному вузі створилася критична маса людей, яка не дає і не бере хабарів".

  Окрім того, в рамках акції відбулась іронічна театральна постановка, яка наочно відтворила процес хабарництва у вишах. "Викладач" за мотузки тримав студентів, демонструючи вимагання в них грошей і загалом їхню залежність. Однак історія мала щасливий кінець: професор-хабарник покаявся.

  Студенти вірять, що спільними зусиллями рано чи пізно зможуть викорінити корупцію у вищих навчальних закладах. 

  Теги : студенти акція хабарі
  Коментарі
  1000 символів лишилося
  ТОП МАТЕРІАЛІВ


   Архів