СБУ виявила розтрату 10 млн дол. при закупівлі уранового концентрату

  10 Червня, 2015 15:37
  СхідГЗК постачав концентрат на атомні електростанції України за завищеною ціною.

  Служба безпеки України почала розслідування за фактом порушень і зловживань службовими особами державних підприємств "Енергоатом" та "Східний гірничо-збагачувальний комбінат" на суму 10 млн дол. під час закупівлі уранового концентрату.

  Про це повідомляє прес-центр Служби безпеки України.

  Зазначається, що СхідГЗК мав постачати концентрат власного виробництва, проте у 2014 році посадовці комбінату закупили його за кордоном у навмисне створеної ними компанії по 90 дол. за кілограм на загальну суму 18 млн дол. Однак в офіційній документації вартість придбаного концентрату вже становила 138 дол. за кілограм.

  У такий спосіб державі було завдано збитків на суму майже 10 млн дол., які посадовці комбінату вивели у тіньовий сектор за допомогою фіктивних підприємств.

  Надалі урановий концентрат за ціною 138 дол. був поставлений "Енергоатому", службові особи якого також були залучені до цієї шахрайської схеми. Таким чином, Україна у 2014 році отримала штучно завищені тарифи на електроенергію для вітчизняних підприємств та населення.

  Головним слідчим управлінням СБУ розпочато кримінальні провадження за ч. 5 ст. 191 (розтрата) та ч. 3 ст. 209 (відмивання коштів) Кримінального кодексу України.

  Теги : розтрата Енергоатом відмивання грошей СхідГЗК
  Коментарі
  1000 символів лишилося
  ТОП МАТЕРІАЛІВ


   Архів