"СБУ нахабно садить людей, і спихає їх на обмін" – засуджений журналіст

  24 Сiчня, 2018 18:38
  Правоохоронці фабрикують справи і продають засуджених, як товар, в "Л/ДНР".

  У середу, 24 січня, Київський апеляційний суд почав засідання у справі журналістів Дмитра Васильця і Євгена Тимоніна, яких у вересні 2017 року Андрушівський суд Житомирської області визнав винними у створенні каналу "Новоросія ТВ", що транслював в інтернеті пропаганду сепаратистів "ДНР", і засудив обох до дев'яти років позбавлення волі.

  Про це повідомляє кореспондент UA1.

  Самі журналісти вважають звинувачення на свою адресу абсурдними.

  "Зараз ми відбуваємо покарання незрозуміло за що, ось уже третій рік. Цікаво, що за "законом Савченко" ми вже відсиділи 4,5 року. 4,5 року покарання за ось цей абсурд, який пишеться в обвинуваченні, в налаштуванні ютуб-каналу, який може зареєструвати будь-який школяр за п'ять хвилин. Там є ще маячні тези, що ми за три дні набрали штат телеканалу, це щось з області фантастики", – говорить Василець.

  За його словами, після вироку правоохоронці шантажем намагалися змусити журналістів піти на обмін в "Л/ДНР", але завдяки адвокатам їх не вдалося вивезти в невідомому напрямку.

  "Ми свого часу посилали запити, щоб зрозуміти умови, через кілька правозахисних організацій, але коли нам пояснили, чим це загрожує, то це неприйнятно для нас. Тому що ми громадяни України, ні в чому не винні, і якби ми погодилися на ці обміни, ми б сприяли тому, що зараз твориться, коли СБУшники просто в нахабну садять людей ні за що, і ось спихають людей на обмін", – розповідає засуджений журналіст.

  Василець вважає, що ті, хто сфабрикував проти них справу в СБУ і прокуратурі, повинні понести покарання, а їхня справа має стати прецедентом, щоб в подальшому правоохоронці не могли таким займатися.

  "Ця справа резонансна, ця справа – ганьба України, до цієї ганьби причетні співробітники СБУ, які виконали замовлення, щоб заткнути мене, як журналіста, і прокуратури. Як виходить, коли нас два роки тримали на підставі того, що ми хочемо виїхати в "Л/ДНР", а виявилося, що це не ми хочемо виїхати, це прокуратура хоче нас усіма правдами і не правдами туди здати", – заявляє Василець.

  Журналіст також зазначив підтримку євродепутатів, які написали лист президенту Петру Порошенку з вимогою припинити політичні репресії проти нього і Тимоніна, а також нагадав, що Рада Європи виступила із заявою до України щодо того, щоб роз'яснили, чому таке свавілля відбувається.

  Захист засуджених журналістів прокоментувала хід справи, заявивши, що збираються наполягати на їх невинності, просити скасування вироку і зміни запобіжного заходу.

  "Станом на сьогодні справу почали розглядати по суті. Суд зачитав апеляції. Захист, обвинувачені і прокурор дали свої пояснення. Суд оголосив перенесення на 21 лютого у зв'язку з необхідністю витребувати додаткові матеріали з Житомирського суду і вивчити їх", – розповіли адвокати.

  Ув'язнені ж сподіваються на рішення Київського апеляційного суду, який, на їхню думку "адекватно розцінить ситуацію і ризики їх втечі, і оцінять бажання прокуратури їх продати, як товар якийсь, на непідконтрольні території".  Теги : СБУ Порошенко суд прокуратура сепаратизм журналісти
  ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ
  Коментарі
  1000 символів лишилося
  ТОП МАТЕРІАЛІВ


   Архів