Садовий б'є на сполох: просить оголосити Львів зоною екологічного лиха

  7 Червня, 2016 12:48
  Існує загроза нових зсувів сміття на Грибовицькому полігоні та попадання отрути до водойм.

  Міський голова Львова Андрій Садовий звернувся до президента та прем’єр-міністра України з проханням про оголошення Львова та сіл Малехова та Грибовичи зоною надзвичайної екологічної ситуації.

  Про це повідомляється на сайті Львівської міськради.

  Садовий аргументує своє прохання ситуацією на Грибовицькому полігоні відходів.

  "Є загроза повторного зсуву і, відповідно, загроза для водойм з інфільтратами. На сьогодні ми укріпили дамбу і тимчасово стабілізували ситуацію, але потенційна загроза для самої водойми і навколишніх сіл зберігається", - зазначив львівський мер.

  Друга проблема – це вивіз сміття зі Львова. Наразі тимчасово сміття вивозиться в інші містя, але Садовий підкреслює, що так довго продовжуватись не може й не буде.

  "Стоїть питання про безпеку понад 700-тисячного міста. Ми отримали цей полігон у спадок від СРСР. Ми маємо чіткі плани, як вирішити ситуацію в комплексі, але потребуємо допомоги з боку держави", – заявив мер.

  Садовий просить пришвидшити узгодження з боку Мінрегіонбуду проекту співпраці з Європейським інвестиційним банком з питань рекультивації сміттєзвалища та будівництва заводу переробки сміття.

  Відповідний документ уже два місяці перебуває на погодженні в Кабміні.

  Він також закликав сприяти об’єктивному розслідуванню усіх обставин пожежі на звалищі. Садовий вважає, що мав місце умисний підпал.

  Теги : львів андрій садовий львівські новини сміття екологічна небезпека сміттєзвалище
  ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ
  Коментарі
  1000 символів лишилося
  ТОП МАТЕРІАЛІВ


   Архів