Ряд українських обленерго були атаковані хакерами

  5 Сiчня, 2016 12:38
  Напад на обленерго може стати першим випадком, коли за допомогою кібератаки вдалося припинити електропостачання.
  Фото з відкритих джерел

  У грудні хакери здійснили проти українських постачальників електроенергії кілька потужних кібератак, здатних вивести їх з ладу.

  Про це повідомляють іноземні ЗМІ.

  Зазначається, що мова йде про Прикарпаттяобленерго і ще мінімум 2 підприємства, в мережах яких були виявлені ідентичні шкідливі програми.

  Наголошується, що Прикарпаттяобленерго повідомила про збій 23 грудня, внаслідок чого проблеми з постачанням електроенергії спостерігалися на території всієї області, включаючи Івано-Франківськ.

  "Служба безпеки України звинуватила в кібератаці Росію, а Міністерство енергетики та вугільної промисловості створило спеціальну комісію, яка повинна була провести розслідування", - зазначається в матеріалі та підкреслюється, що саме підприємство заявило тоді про "втручання" в роботу системи, а Кремль ніяк не прокоментував інцидент.

  Зазначається, що хакери використовували шкідливе ПЗ на платформі BlackEnergy, що дозволило їм отримати доступ до мереж і інсталювати програму KillDisk (точне призначення - безпосереднє вчинення атаки чи її маскування – ще не встановлено).

  Нагадаємопошкоджену ЛЕП "Каховська-Титан" повністю відремонтовано.

  Теги : електроенергія хакери обленерго
  Коментарі
  1000 символів лишилося
  ТОП МАТЕРІАЛІВ


   Архів