Російська мова втрачає прихильників в Україні, - опитування

  10 Квiтня, 2015 16:29
  Тільки 19% мешканців України вважають, що російську мову слід зробити другою державною. У 2013-му таких було 27%.

  48% громадян України проголосували б проти надання російській мові статусу другої державної в Україні, а 33% підтримали б таку ініціативу в випадку, якщо з цього приводу провели б референдум.

  Про це свідчать результати опитування, проведеного Київським міжнародним інститутом соціології (КМІС), викладені на сайті інституту.

  10% не змогли б визначитися на такому референдумі, а 9% не прийняли б у ньому участі.

  При цьому лише половина мешканців Сходу та Півдня, які б проголосували на можливому референдумі, дійсно вважає, що російська мова має отримати статус другої державної. 

  46% мешканців Півдня та Сходу вважають, що її треба зробити другою офіційною мовою тільки в тих місцевостях, більшість населення яких цього бажає. Усього по Україні такі настрої - у 52% опитаних.

  Саму ідею надання російській мові статусу другої державної  підтримують лише 19% проти 27% у 2013 році.

  21% взагалі хочуть усунути російську мову із офіційного спілкування.

  Опитування проводилося 14-24 лютого методом особистого інтерв'ю. Було опитано 2013 респондентів від 18 років, які мешкають у 108 населених пунктах усіх областей України, окрім Криму. В Донецькій та Луганській областях дослідження проводилося як на територіях, що підконтрольні Україні, так і на окупованих територіях.

  Теги : російська мова КМІС опитування
  Коментарі
  1000 символів лишилося
  ТОП МАТЕРІАЛІВ


   Архів