Російських спецназівців в Україні не катували - Amnesty International

  26 Травня, 2015 08:36
  У Єрофєєва та Александрова не виявили жодних слідів катувань. Водночас, усі інші факти тортур з боку українських силовиків, оприлюднені у резонансному звіті організації, мають бути розслідувані.

  Російських спецназівців Євгена Єрофєєва та Олександра Александрова, затриманих в Україні, не катувала українська сторона.

  Про це повідомив представник міжнародної правозахисної організації Amnesty International Красимир Янков в ефірі політичного ток-шоу на телеканалі ICTV.

  За його словами, представники організації, які відвідали двох російських полонених, не виявили в них слідів катувань чи жорстокого поводження.

  Також Янков розповів про резонансний звіт Amnesty International, у якому заявлялось про катування полонених на Донбасі обома сторонами конфлікту, та на який одразу зреагувала СБУ. В українському відомстві запевнили, що в Україні не утримуються жодні полонені.

  Водночас, представник Amnesty пояснив, що звіт ґрунтується не на одному джерелі інформації, а також на основі документальних свідчень, свідоцтв у ЗМІ, медичних та офіційних документів тощо. В організації не виключають, що свідчення потерпілих можуть бути брехнею та "вкиданням російської пропаганди", однак ці факти все одно мають бути перевірені та розслідувані.

  Янков відзначив, що Amnesty International була приємно здивована такою реакцію з боку Служби безпеки України на оприлюднений звіт і тим, що СБУ відкрита до співпраці. Він повідомив, що організація передасть зібрані матеріали правоохоронцям для проведення незалежного розслідування.

  Теги : СБУ Amnesty International спецназівці катування
  Коментарі
  1000 символів лишилося
  ТОП МАТЕРІАЛІВ


   Архів