Росія "краде" для свого Ермітажу унікальні колекції кримських музеїв

  21 Жовтня, 2015 22:30
  Вивозяться музейні експонати з "Херсонеса Таврійського", Центрального музею Тавриди та інших.
  Херсонес Таврійський
  Фото з відкритих джерел
  Херсонес Таврійський

  Експонати з кримських музеїв, у тому числі унікальні колекції з "Херсонеса Таврійського" Росія вивозить до свого Ермітажу в Санкт-Петербурзі.

  Про це заявила народний депутат України, керівник постійної делегації ВР у Парламентській асамблеї Чорноморського економічного співробітництва (ПАЧЕС) Людмила Денісова, передають "Крим. Реалії".

  На засіданні Комітету з питань культури ПАЧЕС, що відбулось у Тирані (Албанія), Денисова відзначила, що українці дізнаються також про вивезення в Ермітаж колекцій із Судаку та Центрального музею Тавриди в Сімферополі.

  Окрім того, вона наголосила, що зміна Росією юрисдикції щодо об'єктів культурної спадщини України є прямим порушенням суверенних прав України та норм і принципів міжнародного гуманітарного права.

  Денисова закликала ООН, зокрема, ЮНЕСКО, не визнавати жодних змін статусу Автономної Республіки Крим та міста Севастополь.

  Прокоментував цей факт і уповноважений Президента України у справах кримськотатарського народу Мустафа Джемілєв. Він заявив, що "вчинки Росії характерні для загарбників XVII століття". За його словами, Росія таким чином зводить нанівець усі старання України і кримських татар, які виконали величезну роботу, щоб зробити історичні спорудження Криму спадщиною ЮНЕСКО.

  Нагадаємо, Росія присвоїла собі понад 220 культурних об’єктів окупованого Криму і міста Севастополь. Відповідне розпорядження про надання їм статусу культурних об'єктів федерального значення РФ підписав прем'єр-міністр Медведєв.

  Теги : музей Юнеско Херсонес Таврійський ермітаж
  ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ
  Коментарі
  1000 символів лишилося
  ТОП МАТЕРІАЛІВ


   Архів