Рейдери захопили університет "Україна" у Києві

  8 Серпня, 2018 17:05
  Водночас у Національній поліції повідомили, що будівля опинилася у власності приватної компанії через непогашений кредит.

  Університет "Україна", який знаходиться на вул. Львівській, 23 у м. Київ, заявив про рейдерське захоплення одного з корпусів. Водночас у Національній поліції повідомили, що будівля опинилася у власності приватної компанії через непогашений кредит, повідомили у прес-службі.

  За даними Національної поліції, невідомі у масках зайшли в корпус університету і заблокували його роботу. Зазначається, що конфлікт виник через право власності на один із корпусів університету.

  У 2008 році університет взяв у банку "Хрещатик" кредит на розбудову навчального корпусу під заставу будівлі ВНЗ на Львівській, 23 загальною площею 3495 кв. м. 5 квітня 2016 року НБУ визнав банк "Хрещатик" неплатоспроможним, після чого Фонд гарантування вкладів фізичних осіб (ФГВФО) ввів тимчасову адміністрацію.

  "Всі активи, що були в заставі у банку, реалізовані через торги. Наразі триває судовий розгляд щодо визнання торгів недійсними", - повідомили УП в університеті.

  Поліція пише, що у 2017 році навчальний заклад борг не погасив. Правоохоронці стверджують, що 22 вересня 2017 року банк продав компанії "Ф" вимоги за кредитом університету, а в жовтні  компанія "Ф" відступило частину прав вимог до компанії "О". Компанії уклали договір про відступлення прав за іпотекою і власником частини будівлі ВНЗ, яку використовував університет, ще з листопада 2017 року стала компанія "О".

  "Відповідні документи надав адвокат власника, який прибув в університет разом із представниками охоронної фірми", - повідомили в поліції.

  Проте у ВНЗ зазначають, що Окружний адміністративний суд скасував рішення ФГВФО від серпня 2017 року про умови продажу активів банку. Зокрема, мова йде про іпотеки і застави, під що підпадає кредитна угода університету.

  Суд зобов’язав фонд скасувати рішення про торги щодо продажу прав вимоги "Хрещатику". Наразі справа знаходиться на розгляді у Верховному суді.

  Також у ВНЗ наголошують, що приміщенням заволоділи неправомірно, адже постанови суду ще не має. У поліції стверджують, що наразі немає судових рішень, які б обмежували право власника (компанія "О" – ред.) на використання будівлі університету.

  Нагадаємо, зранку 19 липня рейдери намагалися захопити завод дитячого харчування – компанії "Еконія" в місті Золотоноша Черкаської області.

  Теги : Київ національна поліція рейдерське захоплення
  ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ
  Коментарі
  1000 символів лишилося


  Архів