Рада перейнялася автокефалією української церкви

  16 Червня, 2016 12:44
  На сьогоднішньому засіданні було прийнято звернення до Константинопольського патріарха з відповідним проханням.

  У четвер, 16 червня, Верховна Рада ухвалила постанову "Про Звернення Верховної Ради України до Святійшого Варфоломія, Архієпископа Константинополя і Нового Риму, Вселенського Патріарха про надання автокефалії Православній Церкві в Україні".

  За прийняття постанови віддали свої голоси 245 депутатів з БПП, "Народного фронту", "Самопомочі", "Батьківщини", Радикальної партії та групи "Воля народу". Опозиційний блок і група "Відродження" не брали участі в голосуванні.

  Сумніви народних обранців з приводу того, чи мають вони право звертатися до Вселенського Патріарха, розвіяла Марія Матіос:

  "Ми маємо таке право. Ця проблема актуальна для великої частини українського суспільства. Якщо є незалежна держава, в ній мають бути незалежними дух і віра", – наголосила нардеп.

  Раніше проект було схвалено Комітетом Верховної Ради України з питань культури і духовності.

  Рішення про таке звернення викликане Всеправославним Собором, який проходить на острові Крит. За допомогою активізації переговорів з Константинополем прихильники створення автокефальної церкви в Україні сподіваються здобути незалежність від Московського патріархату.

  Нагадаємо, Українська автокефальна православна церква (УАПЦ) та Українська православна церква Київського патріархату (УПЦ КП) зробили заяву про об'єднання в єдину Помісну церкву ще в квітні минулого року. Однак Об'єднавчий Собор, запланований на 14 вересня 2015 року, так і не відбувся.

  Теги : Верховна Рада УПЦ УПЦ КП УПЦ МП звернення Варфоломій автокефалія
  ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ
  Коментарі
  1000 символів лишилося
  ТОП МАТЕРІАЛІВ


   Архів