Північ Луганщини воліє залишатись в Україні та визнає РФ винною у війні, - опитування

  24 Квiтня, 2015 19:41
  При цьому в містах Сєвєродонецьк та Старобільськ громадська думка строката щодо причин війни та майбутнього статусу Донбасу в Україні.

  Більшість населення Сєвєродонецька (62%) і Старобільська (53%) на півночі Луганщини вважає Російську Федерацію стороною конфлікту у Донбасі.

  Про це свідчать результати опитування Фонда "Демократичні ініціативи імені Ілька Кучеріва" спільно з компанією "Ukrainian Sociology Service", проведеного у цих містах.

  Більшість жителів як Старобільська (65%), так і Сєвєродонецька (64%) вважають, що Росія постачає загонам "ДНР" та "ЛНР" зброю. Вони також впевнені, що російські війська беруть участь у війні на боці сепаратистів (53% у Сєвєродонецьку та 62% - у Старобільську).

  Слід зазначити, що ці відсотки пораховано по відношенню до тих, хто вважає РФ стороною конфлікту на Донбасі, бо є й такі, хто цього не вважають.

  52% населення Сєвєродонецька та 49% - Старобільська вважають, що між Україною та Росією йде війна. У першому місті це заперечують 2%, а ось тих, хто утрудняються чітко відповісти - 46%. у Старобільську 19% не вважають, що война йде, а 32% не визначилися.

  Головними винуватцями того, що зараз відбувається на Донбасі, в Старобільську вважають нинішнє керівництво України (58%), владу Віктора Януковича (49%), та Російську Федерацію (41%).

  У Сєвєродонецьку винною вважають Росію (39%) і владу Януковича (38%). Крім цього, до трійки винних тут входять українські олігархи (26%), регіональна політична еліта Донбасу (24%) і Майдан (24%). Нинішнє керівництво України в Сєвєродонецьку звинувачують 16%.

  Те, що Донбас повинен залишатися частиною України, у Сєвєродонецьку вважають 64%, у Старобільську - 67%.

  Проте мешканці цих міст відрізняються в питанні формату перебування Донбасу в складі України. У Сєвєродонецьку 53% від зазначених 64-х вважає, що Донбас має, будучи частиною України, отримати більше незалежності від Києва.

  У Старобільську ж з 67% половина вважає, що повинен бути збережений статус-кво і Донбас має на колишніх умовах залишатися частиною України.

  Ідею незалежності "ДНР" та "ЛНР" підтримують менше 1% жителів в обох містах. Приєднання Донбасу до Росії вітають лише 2% населення Старобільська і 5% Сєвєродонецька.

  Теги : Донбас Луганська область опитування сєвєродонецьк старобільськ
  Коментарі
  1000 символів лишилося
  ТОП МАТЕРІАЛІВ


   Архів