Провладні рейдери через секретні конкурси крадуть мільярди – експерти

  8 Квiтня, 2016 17:44
  Громадські люстратори констатують грубі порушення у проведенні "відкритих" конкурсів на керівників держпідприємств.

  Конкурси на директорів стратегічних державних підприємств, які згідно норм мають бути відкритими і прозорими, проходять у закритому режимі з недопущенням громадських активістів та ЗМІ.

  Про це на прес-конференції повідомили учасники громадської організації "Всеукраїнська люстрація", які оприлюднили результати річного моніторингу та власні розслідування щодо механізмів проведення конкурсів на стратегічних держпідприємствах.

  Так, експерти відзначають, що лише протягом останнього тижня проходили закриті конкурси на керівників п’яти стратегічно важливих підприємств із мільярдними обігами: "Укрзалізниці", "Укрпошти", "Центренерго", "Укренерго" та "Укрспирту". На них чомусь не допускали ні активістів, ні пресу. Хоча йдеться про сотні мільярдів гривень, які ймовірно хочуть просто "роздерибанити".

  Громадські активісти підозрюють, що "провладні рейдери" шляхом непрозорих конкурсів намагаються "просунути" на держпідприємства своїх людей, які часто були помічені в корупційних скандалах або взагалі підлягають люстрації.

  "Всі ці конкурси відбуваються на договорняках, на непрозорості, на фактично узаконеному рейдерстві держпідприємств. Зараз держава де-факто не контролює 60% держпідприємств, а цими конкурсами влада хоче вже де-юре закріпити ці підприємства в руках певних олігархічних груп" – заявив заступник голови ГО "Всеукраїнська люстрація" Олександр Куліковський.

  Він наголосив, що згідно постанови Кабміну №777 щодо проведення цих конкурсів основна вимога їх проведення – це відкритість. Тому якщо немає відкритості конкурсу, його фактично можна визнавати недійсним. "Але влада це ігнорує і робить свої брудні справи", додав Куліковський. 

  Також він оприлюднив і інші порушення під час проведення конкурсного відбору на керівників держпідприємств.

  Теги : корупція конкурс держпідприємства рейдерство
  ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ
  Коментарі
  1000 символів лишилося
  ТОП МАТЕРІАЛІВ


   Архів