Проти Гонтарєвої порушили справу

  17 Квiтня, 2015 18:45
  Кримінальне провадження відкрито у зв'язку з незаконним рефінансуванням деяких банків на суму понад 9 млрд гривень. А загалом НБУ витратив на рефінансування у 2014 році 222 млрд гривень.
  Валерія Гонтарєва
  Скріншот YouTube
  Валерія Гонтарєва

  Прокуратура Києва відкрила кримінальне провадження проти голови Національного банку України Валерії Гонтарєвої та службових осіб НБУ.

  Справу відкрито за ч. 2 ст. 364 ККУ (зловживання владою або службовим становищем), повідомляє прес-служба міжфракційного об'єднання "Депутатський контроль". Провадження розпочато після звернення нардепів з цього об'єднання до прокуратури.

  "Зокрема, у зверненні зазначається, що посадові особи Нацбанку під керівництвом Гонтарєвої протягом 2014 року і на початку 2015 року надали кредити рефінансування ПАТ "Всеукраїнський акціонерний банк" на суму 5,5 млрд грн, "КБ "Надра банк" - 3,3 млрд грн, "Камбіо" - на суму 12 млн грн, і АТ "Імекс банк" при низькому рівні ліквідності зазначених фінансових установ. Такі дії національного регулятора призвели до масового відтоку депозитів з боку населення", - сказано в повідомленні.

  За словами нардепа від "Народного фронту" Максима Полякова, для підтримки ліквідності банків НБУ тільки за минулий рік витратив 222 млрд грн.

  "Сьогодні значна кількість банків віднесена до категорії неплатоспроможних, і є всі підстави підозрювати, що Нацбанк, надаючи кредити рефінансування, не вживав жодних заходів з контролю за напрямками їх використання. Тому державні кошти використовувалися не за призначенням", - зазначив він.

  Теги : нбу гонтарева рефінансування
  Коментарі
  1000 символів лишилося
  ТОП МАТЕРІАЛІВ


   Архів