Проти Азарова порушено справу про мільйонні махінації на ДП "Антонов"

  6 Листопада, 2015 10:40
  Держпідприємство за часів Азарова протизаконно стало учасником господарських товариств.
  Микола Азаров
  Фото: відкриті джерела
  Микола Азаров

  Генпрокуратура підозрює колишнього прем'єра Миколу Азарова у багатомільйонних махінаціях, пов'язаних з державіапідприємством "Антонов".

  Деталі справи стали відомі з недавнього рішення Печерського суду, давши вказівку затримати Азарова.

  Як повідомляється, дане кримінальне провадження відкрили взимку 2014 року, однак в травні з невідомих причин призупинили.

  Згідно з даними слідства, ДП "Антонову" 9 років тому було надано в дар 490 акцій британської фірми "Ruslan International Lmtd" та половину статутного капіталу німецької компанії "Ruslan Salis GmbH" (номінальна вартість 12,5 тис. євро) якимось невідомим громадянином РФ. Відтоді держпідприємство стало учасником цих госптовариств.
  З 2006 по 2014 рік "Антонов" одержав з акцій та частки статутного капіталу дивіденди (відповідно 10 млн дол та 300 тис. євро).

  З 2010-го року держкомпанія підпорядковувалась Держагентству з управління корпоративними правами та аграрному відомству, а ті, у свою чергу, уряду Азарова.

  Згідно з законодавстовм України, держпідприємствам не можна виступати засновниками або учасниками господарських товариств.

  На думку слідчих, колишній прем'єр винен у покриванні порушення. До того ж 2012 року Азаров безпідставно перервав перевірку, яку проводила міжвідомча робоча група з питань фінансово-господарської діяльності держпідприємства.

  З 10 млн доларів, які нелегально отримав "Антонов", Азарову закидають близько 5 млн доларів. Ці кошти ДП отримало з часів другої половини прем'єрства. Гроші мали б надійти до держказни як дивіденди від акцій.

  Дії колишнього прем'єра оцінені згідно з Кримінальним Кодексом - зловживання службовим становищем.

  Теги : ГПУ Микола Азаров кримінальна справа ДП Антонов печерський суд фінансові махінації
  ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ
  Коментарі
  1000 символів лишилося
  ТОП МАТЕРІАЛІВ


   Архів