Представники аптечного бізнесу обурилися через законопроект щодо нових вимог

  5 Листопада, 2018 14:27
  В Аптечній професійній асоціації України зазначають, що прийняття цього законопроекту призведе, зокрема, до зменшення аптек.

  Представники аптечного бізнесу розкритикували новий законопроект, який планують розглянути у Верховній Раді.

  Йдеться про проект закону № 8591 "Про внесення змін до Закону України "Про лікарські засоби" щодо забезпечення економічної конкуренції та захисту прав пацієнтів при здійсненні роздрібної торгівлі лікарськими засобами", передає кореспондент інтернет-видання UA1.

  Згідно з ним зміняться умови для власників аптек.

  "Законопроектом встановлюється, що юридичні особи як суб'єкти роздрібної торгівлі лікарськими засобами повинні здійснювати свою діяльність у формі приватного підприємства, акціонерного, повного, командитного товариства, товариства з обмеженою відповідальністю або з додатковою відповідальністю з урахуванням того, що учасників (засновників, акціонерів) кожного з таких юридичних осіб повинно бути не менше трьох", – йдеться у пояснювальній записці до законопроекту.

  До того ж, власники аптек повинні мати документ про вищу освіту не нижче магістерського рівня та сертифікат провізора-спеціаліста, а також не займатись іншою діяльністю.

  Крім того, ліцензія на відкриття аптеки не видаватиметься, якщо на відстані 500 метрів є інша аптека.

  За словами директора Аптечної професійної асоціації України Володимира Руденка, прийняття цього законопроекту призведе до зменшення аптек та створить бар’єри доступу громадян до лікарських засобів.

  "Наслідки впровадження цих змін негативні для населення. Це призведе до значного зменшення асортименту лікарських засобів та зникнення життєво необхідних лікарських засобів. Також припиниться виконання програми "Доступні ліки". У більшості сіл велика частина аптек може просто закритися", – зазначив Руденко.  

  Він закликав Верховну Раду не приймати законопроект, а зміни проводити лише з урахуванням думки суб’єктів аптечного бізнесу.

  Як повідомлялося раніше, українці переплачують в середньому 30 відсотків за ліки через "аптечну мафію". У мережах аптек з постачальників важливих ліків беруть гроші за виставлення їхнього товару на вітрину.

  Теги : Верховна Рада законопроект аптеки
  ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ
  Коментарі
  1000 символів лишилося


  Архів