Представляв себе як Суд: в КСУ назвали "фатальною помилкою" обрання Шевчука головою суду

  15 Березня, 2019 17:49
  Голова КСУ постійно прогулює роботу, нацьковує підлеглих й ухвалює неконституційні рішення, жаліються судді.

  Троє суддів Конституційного суду України заявили, що подальше перебування Станіслава Шевчука на посаді голови КСУ призведе до повного розвалу судової системи, і визнали, що обрання Шевчука на керівну посаду було "фатальною помилкою".

  Відповідний лист суддів до колег оприлюднив УНІАН.

  Судді повідомили, що Шевчук на високій державній посаді ставив власні інтереси вище за суспільні та інтереси Суду, і дбав насамперед про свій політичний імідж.

  "…у відносинах з іншими органами та організаціями почав "представляти себе як Суд" замість "представляти Суд", як це передбачено Законом", – йдеться у документі.

  Водночас, за словами заявників, Шевчук неодноразово прогулював роботу невмотивованими закордонними поїздками, цькував колег і приймав неконституційні рішення.

  "Безперечно, давати інтерв’ю, відвідувати прийоми, їздити за кордон, приймати високих гостей у себе, засідати в президіях тощо – набагато легше і приємніше, ніж займатися повсякденною організаційною роботою, якої не видно зовні і яка не приносить миттєвих піар-дивідендів", – пишуть судді.

  Крім цього, судді вважають безпідставною щомісячну 15% доплату до окладу судді, бо голова суду не виконує своїх обов’язків, уникає їх або підміняє здійсненням представницьких функцій.

  Судді визнали, що Конституційний Суд упродовж 2018-2019 років не ухвалив жодного рішення у справах за конституційними скаргами.

  За даними заявників, станом на березень 2019 року нерозглянутих справ за конституційними поданнями налічується 30, при цьому 17 знаходяться на розгляді Суду з 2014-2017 років.

  Також зазначається, що на посаді Шевчук "перетворився на VIP-туриста".

  "Фактично кожен місяць свого перебування у статусі Голови Суду він відзначав закордонним відрядженням", – йдеться у листі.

  Судді КСУ вказують на відверті маніпуляції Шевчука у розгляді гучних справ.

  Зокрема, голова Суду три місяці не хотів включати у порядок денний Великої палати справу про приватизацію "Укррудпрому", упродовж року – справу "Про позбавлення В. Януковича звання Президента України", "Про схвалення пропозицій щодо застосування персональних спеціальних економічних та інших санкцій" тощо.

  Також судді впевнені, що Шевчук намагається "проштовхнути" узаконення паралельного центру керівництва Судом шляхом утворення патронатної служби Голови.

  "Деструктивна діяльність С.Шевчука на посаді Голови Суду призвела до системної дестабілізації роботи Секретаріату Суду з виконання передбачених Законом завдань по забезпеченню діяльності Суду, а також підриває конституційні засади функціонування Суду.

  Ситуація, у який опинився Суд у зв’язку з перебуванням С.Шевчука на посаді Голови Суду, вимагає від суддів невідкладного вжиття кардинальних правових заходів для забезпечення організації діяльності Суду на конституційних засадах та належного здійснення Судом функцій, передбачених Конституцією України", – підсумовують судді.

  Нагадаємо, 26 лютого Конституційний суд України скасував статтю 368-2 Кримінального кодексу про покарання за незаконне збагачення, визнавши її неконституційною.

  Пізніше суддя Конституційного суду Віктор Колісник заявив, що суд міг відстрочити набуття чинності скасування статті про незаконне збагачення на три місяці, аби українська влада підготувала нову.

  Теги : КСУ заява порушення Станіслав Шевчук
  ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ
  Коментарі
  1000 символів лишилося


  Архів