Правозахисники назвали СБУ основним порушником прав людини серед держструктур

  19 Травня, 2017 18:23
  У СБУ немає ізоляторів тимчасового тримання, тому будь-яке утримання затриманого є злочином з боку спецслужби.

  Українська Гельсінська спілка з прав людини (УГСПЛ) вважає Службу безпеки України основним порушником прав людини за підсумками 2016 року.

  Про це йдеться у річному звіті, опублікованому на сайті профспілки.

  Правозахисники зазначили, що баланс між захистом національної безпеки та територіальної цілісності і дотриманням прав людини було порушено СБУ в інтересах національної безпеки.

  Вони заявили, що дії СБУ не можна виправдати, якщо вона грубо порушує міжнародні зобов'язання держави у сфері прав людини та національне законодавство, навіть необхідністю захисту від російської агресії.

  "СБУ широко застосовує затримання без дозволу слідчого судді у випадках, коли він за законом необхідний. Водночас часто затриманому відмовляють у праві на дзвінок, і його рідні та друзі навіть не знають про його затримання та місцеперебування. Якщо ж про затримання стає відомо, то адвоката не допускають до затриманого. СБУ здійснює повторні арешти осіб, звільнених судами з-під варти", – заявили правозахисники.

  В УГСПЛ відмітили, що у СБУ офіційно немає ізоляторів тимчасового тримання, тому не зрозуміло, де спецслужба утримує затриманих. Наприклад, для формування "обмінного фонду" звільнення військовополонених та цивільних осіб СБУ затримує тих, хто причетний до сепаратизму і тримає їх у невідомому місці.

  "За міжнародним правом такі дії кваліфікують як злочин, заборонений Конвенцією ООН про захист усіх осіб від насильницьких зникнень. Зрозуміло, що ці дії вимушені, бо інакше звільнити українських полонених неможливо, але це не виправдовує грубих порушень СБУ міжнародних угод у сфері прав людини", – зазначили в УГСПЛ.

  Загалом УГСПЛ заявляє про значне погіршення ситуації із правами людини в Україні за підсумками 2016 року.

  Раніше повідомлялося, що у 2016 році слідчі підрозділи Національної поліції України скерували до судів 52,9 тис. клопотань про проведення негласних слідчих дій, 49 тис. із яких було задоволено.

  Теги : СБУ правозахисник права людини
  ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ
  Коментарі
  1000 символів лишилося
  ТОП МАТЕРІАЛІВ


   Архів