Полонених на Сході катують обидві сторони - Amnesty International

  22 Травня, 2015 12:10
  Правозахисна організація на основі свідчень самих полонених встановила, що катування здійснюють як бойовики, так і українські силовики.
  Полонені терористи
  Фото з відкритих джерел
  Полонені терористи

  Обидві сторони конфлікту на сході України широко застосовують катування полонених.

  Про це йдеться у звіті міжнародної правозахисної організації Amnesty International щодо катувань і вбивств на Донбасі.

  Такі висновки ґрунтуються на розповідях самих колишніх полонених. Організацією було опитано 33 особи, які перебували деякий час у полоні з обох сторін. Так, 17 із них були в полоні бойовиків і 16 – в полоні українських силовиків, зокрема СБУ.

  Полонені розповідали, що їх жорстоко били, катували електричним струмом, підвішували до стелі, залякували розправою, позбавляли сну, імітували страту тощо. На підтвердження цих слів – в опитаних були важкі побої та сліди інших знущань, про що свідчать і лікарняні записи.

  Директор програми Amnesty International із Європи та Центральної Азії Джон Дальхізен відзначив: "Ув'язнені по обидва боки були побиті й пережили імітацію страти. Ми також документували вбивства полонених сепаратистами. Це військовий злочин…".

  Зокрема, правозахисна організація нещодавно зафіксувала три випадки, коли бойовики вбили щонайменше вісьмох українських військових.

  Як зазначається, більшість із жорстоких поводжень із полоненими відбуваються в неофіційних місцях утримання під вартою. У сепаратистів, де діє безліч різних бандформувань, - це десятки різних місць.  

  З іншого боку, один із полонених бойовиків, який перебував у полоні в "Правого сектору", заявив, що "ПС" також застосовує жорстокі катування та нібито вимагає викуп у їхніх родин.

  Крім того, міжнародні правозахисники встановили, що обидві сторони самовільно затримують і цивільних громадян просто за симпатії протилежній стороні. Як розповідали самі затримані, їх утримували і били лише за те, що вони мають фотографії з Євромайдану або за телефонні контакти сепаратистів.

  Теги : бойовики Донбас полонені катування
  Коментарі
  1000 символів лишилося
  ТОП МАТЕРІАЛІВ


   Архів