"Поліції категорично забороняється влаштовувати автомобільні погоні" – Деканоїдзе

  10 Лютого, 2016 12:48
  Глава Нацполіції зробила заяву щодо можливості переслідування автомобілів правопорушників патрульними, яка повністю розійшлась з реальністю.
  Фото з відкритих джерел

  Глава Національної поліції України Хатія Деканоїдзе в інтерв’ю ЛІГА.net наголошувала на неприпустимості переслідувань автомобілів працівниками поліції.

  "Що стосується заборони переслідувань автомобілів, то це не негласне розпорядження, а стандарт цивілізованих країн. Поліція пускається в погоні тільки в голлівудських бойовиках. Не тільки через ризик пошкодити службовий автомобіль, а тому що це дуже небезпечно для оточуючих. Зокрема, для пішоходів. Для знешкодження порушника, який переховується на автомобілі, існують ретельно сплановані плани перехоплення", - відповіла Деканоїдзе на прохання журналіста прокоментувати відповідну негласну заборону.

  Наголосимо, що інтерв’ю було опубліковане 5 лютого.

  А вже в ніч на 7 лютого внаслідок автомобільної погоні поліцейських за автомобілем BMW був убитий 17-річний Михайло Медведєв.

  Офіційною реакцією МВС на подію стала заява радника Міністра внутрішніх справ Антона Геращенка: "Застосування вогнепальної зброї в даному випадку повністю відповідало нормі підпункту 7, пункту 4, ст. 46 ЗУ "Про національну поліцію (за яким поліцейським дозволяється застосовувати зброю "для зупинки транспортного засобу шляхом його пошкодження, якщо водій своїми діями створює загрозу життю чи здоров’ю людей та/або поліцейського"(Ред.)".

  При цьому сам факт забороненої погоні лишився проігнорованим.

  З такою ж заявою виступив і керівник Управління Патрульної поліції Києва Юрій Зозуля, з чого можна зробити висновок про повну невідповідність заяв посадовців реальній ситуації в країні.  Нагадаємо, прокуратура порушила кримінальну справу проти київської поліції за перевищення повноважень, що спричинило особливо тяжкі наслідки.

  Як відомо, колишній керівник Головного слідчого управління СБУ заявляє, що поліцейські не мали підстав відкривати вогонь під час погоні в ніч на 7 лютого.

  Теги : МВС поліція Антон Геращенко хатія деканоїдзе
  Коментарі
  1000 символів лишилося
  ТОП МАТЕРІАЛІВ


   Архів