Після Томосу Московський патріархат втратить половину своїх парафій – УПЦ КП

  12 Жовтня, 2018 10:59
  У довгостроковій перспективі, вважають у Київському патріархаті, в Україні взагалі буде існувати українська церква.

  Після отримання Українською церквою Томосу про автокефалію до неї приєднається близько половини парафій Української православної церкви Московського патріархату (УПЦ МП).

  Таку думку висловив архієпископ Чернігівський і Ніжинський, прес-секретар Української православної церкви Київського патріархату (УПЦ КП) Євстратій Зоря в ефірі Громадського.

  Речник УПЦ КП зазначив, що наразі Московський патріархат налічує 12 тис. приходів і, як він припускає, половина із них приєднається до єдиної помісної церкви.

  "Потім, в перспективі кількох наступних років, я думаю, ще десь дві третини від тих, які залишаться, вони будуть переходити, а в довгостроковій перспективі ми вважаємо, що в Україні взагалі буде існувати як в Грузії грузинська церква, в Болгарії болгарська церква, в Румунії румунська церква, там немає Московського патріархату, бо це є аномалія з канонічної точки зору", – сказав Євстратій Зоря.

  З часом же, вважає речник УПЦ КП, коли російська церква визнає автокефалію української церкви, "остаточно буде врегульовано це питання".

  Нагадаємо, 11 жовтня Синод Вселенського патріархату підтримав надання автокефалії Українській церкві. Також Синод зняв анафему з глави УПЦ КП Філарета та предстоятеля Української автокефальної провославної церкви Макарія.

  Після цього глава УПЦ Київського патріархату Філарет заявив, що найближчим часом відбудеться об’єднавчий собор для створення єдиної Української помісної церкви.

  Теги : УПЦ КП УПЦ МП автокефалія Вселенський патріархат томос
  ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ
  Коментарі
  1000 символів лишилося
  ТОП МАТЕРІАЛІВ


   Архів