Омбудсмен: Сільрада Лощинівки дискримінує ромів

  29 Серпня, 2016 17:02
  Рішення про виселення представників ромської народності - порушення прав людини.

  Ухвалене сільрадою Лощинівки на Одещині рішення про виселення представників ромської народності – незаконне, оскільки дискримінує людей за етнічною ознакою.

  Про це йдеться в заяві представника уповноваженого з питань дотримання прав дитини, не дискримінації та гендерної рівності Оксани Філіпішиної, повідомляє прес-служба омбудсмена.

  "Замість того щоб вжити заходів для врегулювання конфлікту, Лощинівська сільрада ухвалила незаконне рішення про виселення ромів з села, яке порушує право на свободу пересування і вільний вибір місця проживання ромів, а також встановлює пряму дискримінацію за ознакою етнічного (національного) походження", - йдеться в заяві.

  Зазначається, що Філіпішина відправила запит голові Одеської ОДА Міхеїлу Саакашвілі та Лощинівському сільському голові. Омбудсмен закликає врегулювати ситуацію усіма можливими способами, щоб уникнути "міжнаціонального конфлікту".

  Також Філіпішина направила запит начальнику ГУ Нацполіції в Одеській області, в якому просить забезпечити публічну безпеку і порядок на території села.

  Як повідомлялося, роми поскаржились главі МВС Арсену Авакову на потурання дискримінації з боку поліції.

  Теги : одеська область цигани омбудсмен
  ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ
  Коментарі
  1000 символів лишилося
  ТОП МАТЕРІАЛІВ


   Архів